به مناسبت دهه مبارک فجر؛
نشست روحانیون، اساتید و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت استان برگزار شد
با بیماری کرونا، فضای آموزشی مدارس به سمت سامانه های مجازی رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست روحانیون، اساتید و مدیران مدارس علوم دینی اهل سنت استان بوشهر در مدرسه علوم دینی الهدی اخند برگزار شد.
شیخ محمد قضاوتی مدرس مدرسه علوم دینی الهدی اخند گفت: اهمیت و عظمت مقام معلم در حدی است که خداوند به پیامبرش دستور می دهد: «قل رب زدنی علما». تنها چیزی که رسول خدا از خداوند فزونی خواست، علم است. همچنین رسول خدا(ص) در مقام ارزش گذاری به علم می فرماید: «طَلَبُ اَلْعِلْمِ فَرِیضَهٌ عَلَى کُلِّ مُسْلِمٍ».
وی ادامه داد: علمی که در روایات و آیات به آن تأکید شده و از آن تمجید شده است، علمی است که انسان را به خداوند می رساند. در واقع علم خداشناسی است. که انسان خداوند را می شناسد و به وسیله آن، هم در دنیا و هم در آخرت کامیاب، سرافراز و سربلند خواهد شد.
حجت الاسلام المسلمین دشتی معاون آموزش و پژوهش دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر گفت: مقام معظم رهبری می فرماید: «وحدت کلید موفقیت و رمز پیروزی انقلاب ما بود». اشاره به کلمه وحدت اشاره بسیار زیبایی است.
معاون آموزش و پژوهش خاطر نشان کرد: در حالی که بعد از انقلاب، گروهک ها و منافقین شروع به دشمنی نمودند و رئیس جمهور بنی صدر نیز مزید بر علت بود. بنی‌صدر کم مهره ای نبود و خود به تنهایی می توانست کشور را جابجا نماید. بنی صدر عامل شهادت جوانان در جبهه ها بود. اما وحدت باعث شد کشور حفظ شود.
وی در ادامه به نظام آموزشی مدارس علوم دینی اشاره کرد و افزود: نظام آموزشی دستخوش حوادثی شد که یکی از آنان بیماری کرونا بود. با این بیماری، فضای آموزشی مدارس به سمت سامانه های مجازی رفت. در ابتدا ظرفیت آن وجود نداشت. دبیرخانه شورای برنامه ریزی سامانه طاها را راه اندازی نمود و روز به روز این سامانه تقویت شد.
حجت الاسلام والمسلمین گنجی امام جمعه گله دار گفت: ایمان و اراده اولین عامل در پیروزی انقلاب بود. اگر کسی به یک هدف ایمان نداشته باشد نمی تواند موفق شود. آنجایی انسان می تواند موفق شود که به هدف، ایمان داشته باشد.
امام جمعه گله دار دومین عامل پیروزی انقلاب را جبهه اسلام و مکتب اسلامی دانست و گفت: مکتب، حیات‌بخش و انسان ساز است. اسلام مکتبی است که می‌تواند انسان‌ها را از درون و برون متحول کند و موجب پدید آمدن تحولات عمیق فرهنگی، اجتماعی و تاریخی گردد.
وی نفوذ معنوی امام(ره) را سومین عامل پیروزی انقلاب برشمرد و افزود: فلسفه امامت و رهبری و تداوم آن در شکل ولایت‌فقیه، قدرت و نفوذ خاصی است که دین اسلام به یک فقیه حاکم می دهد. و حرف از ولایت‌فقیه زدن برای دنیا تازگی داشت. بر طبق آموزه های دینی در زمان غیبت، ولی فقیه می تواند حاکم باشد و حکومت را تشکیل دهد.
حجت الاسلام گنجی وحدت مردم را چهارمین عامل پیروزی انقلاب خواند و بیان کرد: وحدت بحث مهمی است. مقام معظم رهبری می فرماید: وحدت، کلید پیروزی است. امام(ره) فرمود: وحدت رمز پیروزی و رمز بقا است. دشمنان از بدو پیروزی تا به امروز که ۴۲ سال می گذرد راه‌ها و شیوه های مختلفی را اجرا کردند.
امام جمعه گله دار کانون های نقش آفرین را عامل دیگری در پیروزی انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: مساجد یکی از کانون های نقش آفرین است. حوزه‌های علمیه در اول انقلاب تأثیرگذار بودند و امروز نیز تأثیرگذار هستند. نهاد روحانیت افتخار داشته است که اول انقلاب پیشگام بوده است و امروز نیز پیشگام است.

 

فهرست