شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده:
دهه فجر نشانه عزت، بزرگی و رهایی مردم از اسارت ظلم و ستم بوده است
مردم انقلاب کردند تا آزادی و استقلال خود را تحقق بخشند و سرنوشت زندگی خود را با دست خود انتخاب نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده در خطبه های جمعه این هفته گفت: دین اسلام نه تنها دین خشن و بی رحمی نیست، بلکه در زمینه رحمت و شفقت سرآمد تمام ادیان و مذاهب موجود در جهان است. پیامبر گرامی اسلام نسبت به تمام مردم اعم از کودکان، عموم مسلمانان و حتی کفار و دشمنان و حیوانات رفتار مشفقانه داشتند.
وی ادامه داد: علاوه بر آن پیامبر(ص) در بسیاری از روایات، امت خود را به رحیم و مهربان بودن دعوت می کند و می فرماید: «رحمان به رحم کنندگان رحم می کند. به آنان که در زمین هستند رحم کنید تا که در آسمان است به شما رحم کند».
امام جمعه گوده افزود: فاصله گرفتن از رحیم و مهربانی، انسان را به سنگدلی و ظالم مبدل می کند. البته این را هم بدانیم رحیم و مهربان بودن، صفات انسان های شایسته و صالحان هست که این صفات در قلب انسان های مخلص و باتقوا قرار می گیرد.
شیخ حسن بازدار خاطر نشان کرد: لهذا رحمت و شفقت باید الگویی رفتاری برای همه مسلمانان معرفی شود و این صفات پسندیده در زندگی خود پیاده و به آن متمسک شوند.
وی در پایان ضمن تبریک فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر و چهل و دومین بهار پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گفت: دهه فجر نشانه عزت، بزرگی و رهایی مردم از اسارت ظلم و ستم بوده است. مردم انقلاب کردند تا آزادی و استقلال خود را تحقق بخشند و سرنوشت زندگی خود را با دست خود انتخاب نمایند.

فهرست