شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای اهل سنت در طول تاریخ بی سابقه است/ما اهل سنت گوش به فرمان رهبریم
اهل سنت مخصوصاً در استان بوشهر نقش مهمی در هم بستگی و اطاعت از رهبری به اثبات رسانده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیان کرد: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به زعامت و رهبری امام راحل رضوان الله تعالی علیه به همه ملت شریف ایران بالاخص به مقام معظم رهبری حفظه الله و ملت همیشه در صحنه تبریک عرض می نمایم.
وی ادامه داد: ملت سلحشور ایران به خاطر مسائل زیادی انقلاب کردند: اول، رضاشاه می خواست فرهنگ ایران را به فرهنگ آمریکایی و غربی انگلیسی تبدیل کند. دوم، یک خانواده بر ایران که خانواده رضاشاه بود حکومت می کرد. همان چیزی را می خواستند که در ترکیه کمال آتاتورک و در افغانستان امان الله خان انجام می دادند.
امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان گفت: خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برای عموم ملت شریف ایران به ویژه برای اهل سنت در طول تاریخ بی سابقه است. مقام معظم رهبری توجه ویژه به اهل سنت داشته و دارد. دشمنان نظام مقدس از گذشته ی دور در تلاش بوده اند تا با نفوذ در میان اقوام و مذاهب اختلاف بیندازند و سیاست های سلطه گرانه خود را پیاده کنند. اما با رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری حفظه الله پیوند میان مذاهب و اقوام ایرانی بسیار قوی تر از آن است که با شیطنت های برخی تفرقه افکنان از هم گسسته شود.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور خاطر نشان کرد: خدمات و دستاوردهای نظام به اهل سنت بی سابقه است. در طول تاریخ، ما باید قدرشناس نعمت های انقلاب باشیم. دستاورد های نظام با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. خدماتی که به اهل سنت ارائه شده از خدمات عمومی و اجتماعی تا افزایش مدارس دینی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.
رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر افزود: انقلاب اسلامی بیشترین خدمات را به اهل سنت داده است. قبل از انقلاب در بیشترین مناطق کشور بهره مندی از منابع آب و برق، امکانات بهداشتی و رفاهی و مدرسه وجود نداشت. اما در طول ۴۲ سال از انقلاب خدمات شایسته انجام شده است. ما اهل سنت گوش به فرمان رهبریم. با وحدت و همدلی بر دشمنان و مشکلات پیروز می شویم. آمریکا و انگلیس به دنبال ایجاد تفرقه بین مردم و نظام هستند و برخی افراد دانسته یا ندانسته تیشه به ریشه اسلام و انقلاب می زنند که انتظار می رود همه هوشیار و بیدار باشند.
شیخ خلیل افرا بیان کرد: اهل سنت مخصوصاً در استان بوشهر نقش مهمی در هم بستگی و اطاعت از رهبری به اثبات رسانده اند و امروز با بینش و اطاعت از رهبری که بین علمای اهل سنت و شیعه حکم فرماست هرگز دشمنان به اهداف شومشان نمی رسند.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در پایان گفت: خدمات نظام به اهل سنت در هیچ جای جهان وجود ندارد. مدارس دینی، مساجد و اماکن تبلیغی فرهنگی زیادی وجود دارد و روز به روز در حال توسعه نیز می باشد. از خدای متعال طول عمر باعزت توأم با صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری حفظه الله و خدمتگذاران صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت شریف ایران خواهانم.

فهرست