شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت بخش سیراف:
راه و روش، کردار، اخلاق و شخصیت انسان بستگی به تقوا و خداترسی او دارد
کسی که خدا ترس است همیشه اعمال خود را می‌سنجد و محاسبه می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ یعقوب شمسا امام جمعه موقت اهل سنت بخش سیراف در خطبه های جمعه این هفته پیرامون قیامت و روز رستاخیز سخن گفت.
وی بیان کرد: راه و روش، کردار، اخلاق و شخصیت انسان بستگی به تقوا و خداترسی او دارد. هر کس به اندازه توان و ایمانش از خدا بترسد می‌تواند در دنیا تسلیم امر خداوند باشد و قانون خداوند را در زندگی پیاده کند و فرد مفید و نیکوکاری در جامعه باشد.
امام جمعه موقت اهل سنت سیراف ادامه داد: به همان اندازه که خداوند انسان ها را به تقوا دعوت می کند به همان اندازه نیز توصیه نموده از روز رستاخیز بترسد. اگر به قرآن توجه کنیم، می بینیم بخش عمده‌ای از آیات قرآن مربوط به آن روز است. و خداوند اوضاع، احوالات و سختی‌های آن روز را برای ما انسان ها توصیف و بیان کرده است تا آمادگی لازم را برای روبرو شدن با آن روز داشته باشیم.
شیخ یعقوب شمسا گفت: متأسفانه از آن روز غافل هستیم و هیچ ترس و واهمه‌ای نداریم. ترس از آن روز، به معنای خود را آماده کردن برای آن روز است و بستگی به تقوا و خداترسی دارد. کسی که خدا ترس است همیشه اعمال خود را می‌سنجد و محاسبه می کند. مبادا در دنیا کاری کند یا گناهی مرتکب شود که در روز قیامت در دادگاه عدل الهی گناهکار و مقصر شناخته شود. از همه مهم تر برای آن روز توشه و اعمال سالم و دعای خیر مردم را جمع‌آوری می‌کند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: کلید موفقیت در آن روز، رضایت خداوند و رضایت بندگان است. بنابراین در حالی دنیای فانی را ترک کنید که خدا از تو راضی باشد و مردم به خوبی و خوشی از تو یاد کنند.

فهرست