شیخ یاسین احمدی امام جمعه روستای پرک:
خانواده اساس حفظ بشر است/تربیت انسان های شایسته است که جامعه را مدیریت می کند
کسانی که با خانواده و تشکیل خانواده سر اختلاف و دشمنی دارند یقین داشته باشیم که دشمن بشریت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ یاسین احمدی امام جمعه روستای پرک در خطبه های جمعه این هفته پیرامون صبر و شکیبایی و نقش آن در حفظ خانواده صحبت نمود.
وی بیان کرد: به هر کجا که نگاه بیندازیم در هر لحظه‌ای از زندگی خود نعمت خدا را خواهیم دید. نمازجمعه نعمتی است که به صورت دست جمعی در یک جا بندگی خدا را به جا می آوریم و با یکدیگر ملاقات می کنیم. خدای عزوجل به ما رحم کند و این بیماری را از میان ما و جهان از بین ببرد. اوست که قادر است.
امام جمعه روستای پرک ادامه داد: صبر عامل اساسی است که باعث می شود خانواده محفوظ بماند و از بین نرود و به فروپاشی نینجامد. کسانی که با خانواده و تشکیل خانواده سر اختلاف و دشمنی دارند یقین داشته باشیم که دشمن بشریت هستند. آنان کسانی هستند که با خدای عزوجل اعلام‌ جنگ می کنند. چون خانواده اساس حفظ بشر است. نسل بشری و تربیت انسان های شایسته است که جامعه را مدیریت می کند. پس یقین داشته باشیم تشکیل خانواده از ارزش‌ها است و نیاز است آدمی در حد توان آن را تشکیل دهد و در حفظ آن کوشا باشد.
شیخ یاسین احمدی ضمن بیان این که خدای عزوجل تشکیل خانواده را به عنوان یک پدیده و نشانه های خداوندی در میان بشریت معرفی می کند، گفت: خداوند تشکیل خانواده را به عنوان یک پدیده معرفی می‌کند پس از امر ساده ای نیست و دربرگیرنده خوبی ها و معروف است. انسان نیاز به آرامش و سهولت دارد. و این با مودت و رحمتی در منزل و خانه به دست می آید.
وی افزود: وقتی خدای عزوجل بحث از آرامش و امنیت را به میان می‌آورد، فقط خاص زوجین نیست. بلکه نوعی آمادگی برای ایجاد زمینه ای در تربیت فرزندان است. گاهی با خود فکر کرده ایم وقتی کودکان سر و صدا و اختلاف پدر و مادر را می بینند و بیدار می‌شوند و به خواب می روند، این فرزند دیگر نمی تواند آنچنان در جامعه باشد. دچار عقده ها می گردد و عقده ای می شود و آن شایستگی که باید داشته باشد را نخواهد داشت.
امام جمعه پرک ادامه داد: گاهی اختلافاتی به وجود می‌آید و اشتباهاتی نیز صورت می گیرد. مگر کسی می تواند ادعا کند در خانواده‌ای اختلافی وجود ندارد یا کسی اشتباهی ندارد. زن و مرد، پیر و جوان، همه و همه دچار این گونه مشکلات می شوند. اما انسان هایی که نگاه آن ها به جامعه و خانواده یک نگاه متفاوت و ارزشی است می دانند که جهان بدون مشکل نخواهد بود. زندگی همیشه گلستان و بوستان نیست و گاهی نیز خزانی هم به طرف خانواده می آید. اینجاست که با معرفت شناسی، فهم و درک خود و با تجربه خود از زندگی، می توانیم از این خزان، طوفان و ناملایمات عبور کنیم و خانواده خود را حفظ کنیم.
شیخ احمدی خاطر نشان کرد: خداوند ازدواج را میثاقا غلیظا معرفی می نماید. میثاقا غلیظا در بحث ایمان و توحید و در وصف ازدواج است. وقتی میثاق غلیظ باشد و پیمان محکمی بسته شود یعنی انسان با دقت تمام ازدواج کرده است. عقد و تحقیق می کند. نگاه او نگاهی متفاوتی است و در پی حفظ خانواده خود است. و اجازه نمی‌دهد خانواده دچار فروپاشی شود و از بین برود.
وی با بیان اینکه روزی حال آدمی خوب و یا بد است و ناملایمات همیشه در زندگی آدمی وجود دارد گفت: چه خوب است وقتی که حال آدمی ناخوش است تصمیم های نابجا نگیرد. خانواده خود را دچار مشکل نسازد. و گرنه، هزینه بردار است و هزینه‌های آن غیر قابل جبران است. از نظر مادی و اینکه فرزندان چه زمانی از بین می روند بماند. خود او نیز وقتی شکستی در زندگی اش به وجود می آید چطور می تواند یک انسان شایسته و باسعادتی باشد. جمله معروف است که اگر خانواده در تلاش و توان مرد قائم است بر صبر و تحمل زن همیشه پابرجا می ماند و استقرار دارد.
امام جمعه پرک افزود: هیچگاه اجازه ندهیم که خدای ناکرده مشکل و جدایی به وجود آید.

فهرست