شناسه خبر: 2796

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2796

شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده:
سلامتی انسان و جامعه از مهمترین ضرورت های اسلام است
یکی از بلاها و گرفتاری هایی که امروز دامن گیر جامعه بشریت در دنیا شده همین ویروس کرونا است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده در خطبه های جمعه این هفته گفت: گرفتاری های مختلفی که در دنیا به سراغ انسان های مختلف می آید برای بعضی، مکافات اعمال و کردار آن ها و برای بعضی، امتحان و برای بعضی، مایه امتحان و برای بعضی مایه تربیت و بازگشت و برای بعضی نیز مایه افزایش درجه ایمان و تقوای آن هاست.
وی ادامه داد: یکی از بلاها و گرفتاری هایی که امروز دامن گیر جامعه بشریت در دنیا شده همین ویروس کرونا است. پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: وقتی وبا در جایی فراگیر شد ساکنان آنجا نباید خارج شوند و دیگران هم نباید وارد شوند. زیرا این کار سبب شیوع بیماری و سرایت آن می شود.
شیخ حسن بازدار بیان کرد: برای حفاظت از ویروس کرونا و سایر آفت ها و بیماری ها باید ارتباط معنوی خود با خداوند متعال از قبیل صدقه، کثرت توجه به مستمندان، ذکر پروردگار، استغفار و پرهیز از مفاسد اخلاقی و پایبندی بیشتر به حقوق الله و حقوق الناس محکم کنیم و با تضرع از خداوند بخواهیم این ویروس منحوس را از جامعه بشری ریشه کن کند.
امام جمعه گوده در پایان گفت: باید توجه کرد سلامتی انسان و جامعه از مهمترین ضرورت های اسلام است که همه وظیفه داریم برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا به پروتکل بهداشتی و هشدارهای مسوولان و متخصصان توجه کنیم.

فهرست