شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر:
شهید سلیمانی، در نبرد علیه ستمگران و تجاوزگران، شمشیر برّانی بود که کاخ پوشالی دسیسه ها و فتنه گری هایشان را در منطقه نابود می ساخت
وی فرماندهی سپاهی را به عهده داشت که حامل نام قبله اول مسلمین، قدس شریف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر پیرامون ابعاد شخصیتی و تقریبی سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی، بیانیه ای بدین شرح صادر نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ﴿آل عمران۱۶۹﴾
(ای پیامبر!) هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند! بلکه آنان زنده‌اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.

سردار دل ها سپهبد حاج قاسم سلیمانی؛ قهرمان جهان و افتخار ملت بزرگ ایران با دریافت مدال موفق ترین مجاهدان و مبارزان ضد تروریسم و صهیونیسم در سال گذشته آسمانی شد و به درجه رفیع شهادت نائل شد. این مرد بزرگ همچنان در میان آزادگان و مستضعفان و در نزد خداوند متعال زنده است و هرگز نمی میرد.
وی در نبرد علیه ستمگران و تجاوزگران، شمشیر برّانی بود که در هر لحظه به مانند صاعقه بر فرق آنان فرود می آمد و با رهنمودهای روشن و سرنوشت ساز مقام معظم رهبری(دامت برکاته)، کاخ پوشالی دسیسه ها و فتنه گری هایشان را در منطقه نابود می ساخت. نمونه بارز آن، هلاکت حرکت و پدیده بی رحمانه داعش در منطقه و نجات انسان های بی گناه و مظلوم با مدد الهی و به دست پرتوان و مبارک این شهید وارسته را می توان نام برد.
سردار شهید همچنان مشعل فروزانی بود که با فرماندهی قدرتمند و نیرومندش همه ی آزادی خواهان و سربازان اسلام از ملل مختلف جهان اسلام از فارس، کرد، ترک، ترکمن، لر، عرب و بلوچ و کشورهای مختلفی همچون ایرانی، عراقی، سوری، لبنانی، یمنی، افغانی، پاکستانی و از نقاط مختلف جهان اسلام مشتاقانه در زیر لوای خود جمع کرده و با جذبه ی ایمانی و جهادی اش قدرتی شکست ناپذیر را برای مبارزه با دشمنان و داعشیان ایجاد کرده بود.
وی فرماندهی سپاهی را به عهده داشت که حامل نام قبله اول مسلمین، قدس شریف است. و برای آزادسازی سرزمین های اسلامی به ویژه سرزمین مبارک فلسطین و ملت مظلوم فلسطینی از هیچ تلاشی فروگذاری نکرد.

این ابرمرد قرن و تاریخ معاصر
با دلی مهربان و سرشار از محبت به خلق و انسانیت، متواضعانه در جبهه های مختلف کمک رسانی و امدادگری و با تمام مشکلات و سختی های موجود، حضور به موقع داشته و در یاری رسانی به مناطق زلزله زدگان این مرز و بوم از استان گلستان، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان و کردستان ید طولایی در مدد رسانی ها واقدامات انسان دوستانه در سپاه قدس به عنوان صدقه جاریه به یادگار گذاشت.
خون مبارک این شهید والا مقام رگ های خشم و تنفر علیه مستبدان و زورگویان زمان را پیوسته پر خون و راهش در میان محبوبانش پر رهرو می سازد.
ملت بزرگ و انقلابی ایران با تقدیم جان های مبارک عزیزترین افراد خود را در راه وحدت و امنیت ملی و جهانی هرگز در برابر افراطی گری و اشغال گری آرام نخواهد نشست.
آمریکای جنایتکار و اسرائیل اشغالگر به خوبی می دانند که بعد از شهادت شهید سلیمانی، سلیمانی های بی شماری را در راه اعتلای اسلام و اعتزاز مسلمین جهان پا به عرصه وجود خواهد گذاشت و آرام و قرار را از آنان خواهند گرفت و پرچم بلند و سرافراز کلمه الله بر بلندی های دوران برافراشته خواهد شد .
و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ
و اراده الله متعال محقق خواهد گشت:
((وَنُریدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذینَ استُضعِفوا فِی الأَرضِ وَنَجعَلَهُم أَئِمَّهً وَنَجعَلَهُمُ الوارِثینَ))

اسماعیل بازدار
امام جمعه اهل سنت بوشهر

فهرست