با صدور پیامی؛
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ارتحال آیت الله مصباح یزدی را تسلیت گفت
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با صدور پیامی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی از استادان برجسته حوزه علمیه و بنیان‌گذار مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر این شورا با صدور پیامی ارتحال آیت الله محمدتقی مصباح یزدی از استادان برجسته حوزه علمیه و بنیان‌گذار مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

ارتحال غم انگیز عالم ربانی،‌ حکیم متاُله، متفکر ارزشمند و مجتهد عالیقدر، آیت الله حاج شیخ محمّدتقی مصباح یزدی، موجب تاسف و تالم فراوان گردید.
آن عالم مجاهد و پرهیزکار در طول عمر پر برکت خود، به گونه ای خستگی ناپذیر به تربیت طلاب و علاقمندان به معارف دینی سهم سترگی در گسترش اسلام ناب محمدی و اندیشه تقریب مذاهب اسلامی داشته است.
اندیشه زلال، متانت و سلوک نیکوی اخلاقی و عقلانیت مبتنی بر قرآن و سنت و تربیت دینی جامعه محور از ویژگی های ممتاز این فقیه عالیقدر به شمار می‌رود.
جدیت و اهتمام در راستای اسلامی کردن علوم و پالایش متون درسی دانشگاه‌ها در کنار فعالیت های شگرف انقلابی، چهره برجسته علمی و نظریه پردازی کم نظیر از آن عالم فقید بر جای گذاشته است.
اینجانب به نمایندگی از اعضای شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ضمن تسلیت این ضایعه را به مقام معظم رهبری، حوزه های علمیه، جامعه‏ علمی کشور،‌ شاگردان و دوستداران ایشان به‌ویژه بیت محترم و فرزندان ارجمند و همه بازماندگان ایشان، رحمت و مغفرت الهی را برای آن عالم بزرگوار و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه الهی مساءلت می‌کنم.

کاظم لطفیان
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

فهرست