شیخ خلیل افرا رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر:
رشادت های سردار سلیمانی نه فقط در جهت حفظ امت اسلامی بلکه مستضعفان تمام عالم بود
شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بودند و پیوسته تمام عمر خودرا در راه مکتب پیامبرا سلام و اهل بیت علیهم اسلام صرف نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا رییس هئیت افتاء اهل سنت استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب پیرامون ابعاد شخصیتی و تقریبی سردار دلها سهید حاج قاسم سلیمانی، اذعان داشت: شهید حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری بودند و پیوسته تمام عمر خودرا در راه مکتب پیامبرا سلام و اهل بیت علیهم اسلام صرف نمودند، از این رو در دل مومنین جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: افراد خدا که این مسیر را انتخاب می کنند، ایثار و از خودگذشتگی برای امت اسلامی را یک واجب می دانند و بر تمام امور زنذگی خود این امر را مقدم می شمارند.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت افزود: سردار بزرگ اسلام رضای خدا را یک اصل می دانستند و این اطاعت را افتخاری بزرگ برای خود می پنداشتند؛ فداکارای ها و رشادت های پیوسته ایشان در جبهه های حق علیه باطل نه فقط در جهت حفظ امت اسلامی بلکه مستضعفان تمام عالم بود.
وی ادامه داد: حرکت در مسیر این بزرگواران به تمام ادامه دهندگان این راه می آموزد که باید در تمام امورات زندگی خدا را ناظر بر اعمال خود و مقامات دنیوی را زودگذر و فانی دانست.
امام جمعه موقت شهر کنگان عنوان کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: « مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ »، در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند، بعضی پیمان خود را به آخر بردند و در راه او شربت شهادت نوشیدند و بعضی دیگر در انتظارند.
وی عنوان کرد: شهیدان در واقع آن نذری که کرده اند، به نذر و عهد خود با امام راحل و مقام معظم رهبری وفا کردند؛ “وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا”؛ هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.
وی اظهار داشت: از برکات خون شهیدان اسلام، بسیجیان فعال تر شده اند؛ نیروهای مسلح از ارتش ، سپاه و نیروی انتظامی همگام با ملت ایران بیدارتر شدند؛ شهیدان با هر قطره خون خود تمام گناهان سهوی را پاک می کنند و سالم بودن جسم و روح خود را تضمین می کنند.
وی اضافه کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: « إِنَّ اللَّهَ اشتَرىٰ مِنَ المُؤمِنینَ أَنفُسَهُم وَأَموالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّهَ ۚ یُقاتِلونَ فی سَبیلِ اللَّهِ فَیَقتُلونَ وَیُقتَلونَ ۖ وَعدًا عَلَیهِ حَقًّا فِی التَّوراهِ وَالإِنجیلِ وَالقُرآنِ ۚ وَمَن أَوفىٰ بِعَهدِهِ مِنَ اللَّهِ ۚ فَاستَبشِروا بِبَیعِکُمُ الَّذی بایَعتُم بِهِ ۚ وَذٰلِکَ هُوَ الفَوزُ العَظیمُ»؛ خداوند از مؤمنان، جان ها و اموالشان را خریداری کرده است که در برابرش بهشت برای آنان باشد؛ به این گونه که در راه خدا پیکار می‌کنند، می‌کشند و کشته می‌شوند؛ این وعده حقّی است بر او، که در تورات و انجیل و قرآن ذکر فرموده است؛ چه کسی از خدا به عهدش وفادارتر است؟! اکنون بشارت باد بر شما، به داد و ستدی که با خدا کرده‌اید و این است آن پیروزی بزرگ!.
وی در پایان با اشاره به صفات شهیدان خدا، تاکید کرد: شهیدان الهی دارای صفات و ویژگی های خاصی مانند: “العابدون، الحامدون، الرافعون، الساجدون، الامرون به المعروف و نهی المنکر، والحافظون لحدود الله” هستند؛ ملت شریف ایران اسلامی و جهان اسلام به تبعیت از مقام معظم رهبری انجزار خود را از اقدامات جنایتکاران عالم اعلام می داریم و مفتخر در اقتدا به شهدای اسلامی هستیم و در این مسیر از دشمنان اسلام نظیر آمریکا و رژیم صهیونیستی هیچ ترس و واهمه ای نداریم.

فهرست