دیدار امام جمعه روستای سواحل با شاملو معاون محترم عمران روستایى بنیاد مسکن کشور

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به نقل از جلالات نیوز،  در این دیدار که در دفتر شاملو معاون عمران روستایى بنیادمسکن کشور برگزارگردید مبارکى رئیس شوراى بخش چاه مبارک و امام جمعه روستای سواحل ضمن تشکر از شاملو در رسیدگى به امور مربوطه، به تشریح مشکلات اهالى شهرستان عسلویه به ویژه بخش چاه مبارک پرداخت.
در این نشست شیخ عبدالله مبارکى گفت : با توجه به بیش از ۸سال از استقرار عسلویه از بخش به شهرستان، یکى از دغدغه اهالى عسلویه استقرار اداره بنیاد مسکن است. با توجه به اینکه تعداد روستاهاى عسلویه بیش از ۲۰ روستا است، نیاز مبرم به استقرار این اداره در این شهرستان است. گفتنی است اکنون فقط نمایندگى اداره مسکن در عسلویه دایر مى باشد.
وى در ادامه افزود: نماینده حقوقی بنیاد باید در چهار شهرستان جنوبى به ویژه در شهرستان عسلویه مستقر شود تا براى جلوگیرى از ساخت و ساز غیر مجاز اقدام کند. این یکى دیگر از دغدغه های شوراهای اسلامی بخش می باشد.
مبارکى با بیان اینکه با توجه به مصوبه صورت گرفته بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامى کشور و اداره کل ثبت اسناد کشور تسریع در سند سازى زمین واگذارى شده از طرف بنیاد به مردم،، منازل قدیمى هنوز با داشتن سند، محروم هستند.
رییس شوراى بخش چاه مبارک در خصوص قیمت‌های اراضی بنیاد مسکن گفت :* نرخ تعیین شده بنیاد مسکن برای خرید زمین از بنیاد با توجه به معیشت سخت و درآمد کم مردم در نرخ واگذاری زمین رعایت حال مردم لحاظ شود تا بتوانند قطعه زمین از بنیاد خریدارى کنند .
معاون محترم عمران روستایى بنیادمسکن کشور با اشاره به اینکه مردم ولی نعمتان اصلی این انقلاب هستند تاکید کردند که ما نیز نگاهمان بر رفع مشکلات و دغدغه های مردم است.
ایشان با تماس تلفنی با حیدری مدیر کل بنیاد مسکن استان برای رفع موارد ذکر شده فوق تاکید کردند.
در پایان امام جمعه اهل سنت روستای سواحل و رئیس شوراى اسلامى بخش چاه مبارک از شاملو معاون محترم عمران روستایى بنیادمسکن کشور تقدیر و تشکر کردند.

فهرست