شناسه خبر: 2666

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2666

شیخ اسماعيل خميسي امام جماعت مسجد علي بن ابيطالب روستاي بنود:
پرستاری، دمیدن روح زندگی در تن رنجور بیمار است
شیخ اسماعیل خمیسی در تبریک این روز به پرستاران زحمتکش کشور عزیزمان پیامی صادر نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار، شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود در تبریک این روز به پرستاران زحمتکش کشور عزیزمان که این روزها در خط مقدم مبارزه با ویروس منحوس کرونا قرار دارند پیامی صادر نمود.
متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم(ص) فرمودند: کسی که یک شبانه روز از بیماری پرستاری کند، خداوند او را با ابراهیم خلیل(ع) محشور خواهد کرد و او همانند برق خیره کننده و درخشان از صراط عبور می‏کند.
بی‌تردید کار پرستاری آمیخته با صداقت، پاکی و اخلاص است. پرستاری، هنری بی نظیر و تخصصی، بی همتا است. پرستاری آمیختن طبابت جسم است با طبابت روح؛ روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار است و درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی. برای همین است که پرستاری هنر است و تخصص.
حرفه مقدس پرستاری تنها مراقبت از علایم حیاتی بیمار و یا نگهبانی از مرز حیات بیمار نیست. بلکه، دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار. وزش نسیم محبت و جاری کردن زلال امیدواری در جسم خسته بیمار است.
اینجانب خجسته میلاد باسعادت پرستار عاطفه ها، زینب کبری(س) و روز پرستار را به همه پرستاران و منادیان انسانیت و ایمان، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. سلامتی، بهروزی و توفیق روزافزون این عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

اسماعیل خمیسی
امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب روستای بنود

فهرست