شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر:
ایران اسلامی، اجازه مداخله در تمامیت ارضی خود را به هیچ کس نمی دهد و از امنیت ملی خود ذره ای کوتاه نمی آید
شیخ اسماعیل بازدار به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: ملت غیور، پرافتخار و صاحبان فرهنگ و تمدن عمیق و اصیل ایران زمین به ویژه آذری های شجاع و متعهد به آرمان های انقلاب اسلامی کشورمان در پی شعرخوانی تجزیه طلبانه ی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه، در جشن پیروزی آذربایجان علیه ارمنستان با تمام وجود خشمگین شده و بار دیگر خاطره تلخ تاریخ جدایی قسمت عمده ای از خاک پهناور و باطراوت این مرز و بوم در ذهن تک تک هموطنان عزیز تداعی نمود و نمک بر زخم غیر قابل التیام آنان پاشیده شد.
وی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با گفتگو و همکاری در محیط دوجانبه با کشور ترکیه در بخش های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از جمله نکاتی است که همواره به آن اهتمام ویژه ای داشته و علی رغم برخی اظهارات نسنجیده یا ماجراجویی هایی که سال های گذشته شاهد آن بوده است، اجازه نداده است که روابط ترکیه و ایران از کنترل خارج شود. ولی با این حال به هیچ کس اجازه مداخله در مورد تمامیت ارضی خود را نمی‌دهد و در خصوص امنیت ملی خود حتی ذره‌ای کوتاه نمی‌آید.
امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر در پایان ابیاتی از شاعر حکیم ابوالقاسم فردوسی را قرائت کرد.
چـو ایـران نباشد تن من مـبـاد
در این بوم و بر زنده یک تن مباد
همـه روی یکسر به جـنگ آوریــم
جــهان بر بـداندیـش تنـگ آوریم
همه سربه سر تن به کشتن دهیم
بـه از آنکه کشـور به دشمن دهـیم

فهرست