حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر:
ایران اسلامی مدافع مظلومان و دشمن ظالمان است، نه ترکیه متجاوز و مداخله گر
حجت الاسلام والمسلمین یمینی به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: آذربایجان بداند در این پیروزی مدیون بیانات قاطع رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است که فرمود: «سرزمین های آذربایجان باید به او برگردد و اگر تروریست‌ها(ی وارداتی از ترکیه) به مرزهای ما نزدیک شوند با آن ها برخورد می کنیم». ایران اسلامی است که مدافع مظلومان و دشمن ظالمان است، نه ترکیه متجاوز و مداخله گر.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت افزود: اردوغان نفهم باید بفهمد اینجا بیشه شیران همیشه بیدار است. فرزندان انقلابی ولایت که دشمنان این ملت را هزاران کیلومتر آن طرف تر سرکوب می کنند در سرکوبی متجاوز به سرزمین خود، درنگ نخواهند کرد و پاسخ آن ها سریع، به موقع و نابودکننده خواهد بود. آزموده را آزمودن خطاست.

فهرست