شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده:
ایران اسلامی به تمامیت اراضی همسایه های خود احترام قائل است
شیخ حسن بازدار به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
شیخ حسن بازدار امام جمعه گوده و عضو شورای روحانیت در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: سخنان اخیر اردوغان در قالب شعری غلط، علیه تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران اسائه ادب بوده که در عرف سیاسی غیردیپلماتیک و عین رفتار مداخله جویانه محسوب می شود.
وی ادامه داد: این شعرخوانی اردوغان در باکو در جهت ایجاد اختلال در روابط گرم جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان بوده است. این اظهارات نوعی بی احترامی به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان است در حالی که ایران به تمامیت اراضی همسایه های خود احترام قائل است.
امام جمعه گوده در پایان خاطر نشان کرد: ضمن محکومیت این اظهارات اخیر اردوغان، وی مستحق برخورد تنبیهی شدیدی از سوی ایران اسلامی است.

فهرست