سید حسن حسینی امام جمعه اهل سنت جزیره شیف:
اهل سنت ایران، ضمن تأکید بر تمامیت ارضی، آبی و هوایی کشورمان به آرمان های انقلاب اسلامی پایبند هستند
سیدحسن حسینی به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
سید حسن حسینی امام جمعه اهل سنت جزیره شیف در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: در محکومیت به کارگیری ادبیات تفرقه آمیز رئیس جمهور ترکیه جناب رجب طیب اردوغان، همین بس که می دانیم این بیانات ناسنجیده، مانع تلاش در جهت وحدت جهان اسلام و ایجاد صلح و ثبات در منطقه است و از کشور دوست و همسایه، چنین انتظاری نمی رود.
امام جمعه جزیره شیف ادامه داد: ما مسلمانان اهل سنت ایران، اظهارات شعری اردوغان را تفرقه افکنانه دانسته و ضمن تأکید بر تمامیت ارضی، آبی و آسمان پاک کشور بزرگ ایران، به آرمان های انقلاب اسلامی و رهنمودهای ولی امر مسلمین حضرت آیت الله امام خامنه ای و اصول قانون اساسی از جمله اصل یازدهم “بحکم آیه” ان هذه امتکم امه واحده و انا ربکم فاعبدون؛ پایبندیم.
سیدحسین حسینی در پایان افزود: بار دیگر ضمن تأکید بر یکپارچگی ملت متمدن ایران اسلامی و هم نوا با ده ها هزار شهید و جانباز مدافع این مرز و بوم، از خطه سرسبز و شهید پرور آذربایجان با ندای وحدت، فریاد سر می دهیم که امت واحده اسلامی، زنده باد و از گزند دشمنان، مصون باد. ان شاءالله

فهرست