شیخ حسین افروز امام جمعه بخش سیراف:
رئیس جمهور ترکیه بداند مردم ایران با همدلی و اخوت در برابر هر دشمنی که بخواهد از هر نقطه ای به خاک ایران اسلامی تجاوز نماید ایستادگی خواهند نمود
شیخ حسین افروز به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
شیخ حسین افروز امام جمعه بخش سیراف در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: رئیس جمهور ترکیه بداند که با خواندن این ابیات نمی تواند در بین قومیت ها و ملت بزرگ و قهرمان ایران اسلامی که هشت سال در جنگ تحمیلی، هشت سال از خاک، شرف، حفظ خون شهدا و آرمان های انقلاب در برابر تمام تهاجم ها و در برابر بزرگ ترین استکبار جهانی ایستادند و دفاع نمودند تا یک وجب از خاک وطن ایران اسلامی مان را تصرف نکنند.
وی در ادامه گفت: رئیس جمهور ترکیه بداند امروز هم ملت مقتدر کشور جمهوری اسلامی ایران با همدلی و اخوت در برابر هر دشمنی که بخواهد به خاک ایران اسلامی تجاوز کند، در هر جای کشور و در هر نقطه ای چه در شرق، چه در غرب، شمال و جنوب که باشد همه مردم ایران و ملت بیدار اجازه نخواهند امثال اردوغان ها و غیره دست درازی کنند همان طور که در طول هشت سال مقاومت کردند امروز هم با همدلی در کنار هم خواهیم بود.
شیخ حسین افروز در پایان خاطر نشان کرد: اظهارات ضدایرانی و ایجاد تفرقه میان اقوام کشور جمهوری اسلامی ایران توسط رئیس جمهور ترکیه را شدیداً محکوم نمود.

فهرست