شناسه خبر: 2615

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2615

شیخ اسماعيل خميسي امام جماعت مسجد علي بن ابيطالب(ع) بنود:
به احدی اجازه تعدی به تمامیت ارضی کشور را نخواهیم داد
شیخ اسماعیل خمیسی به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب(ع) بنود در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: بیش از هزاران سال است که مردم ما در این جغرافیا با سلایق و قومیت‌های مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند، اما در امنیت، استقلال و مقدرات عمومی کشور هم‌ صدا و هم‌ داستان هستند.
وی ادامه داد: تک تک فرزندان این سرزمین در هنگام لزوم، جان خود را در راه حفظ تمامیت ارضی و اعتلای آن فدا کرده و می‌کنند.
امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب(ع) روستای بنود خاطر نشان کرد: در طول تاریخ کسانی که خیال‌هایی خام درباره این آب و خاک در سر پرورانده‌اند و به شیوه‌های مختلف در پی ایجاد مشکل بوده‌اند، نامی از آن ها در تاریخ نمانده، ولی ایران همچنان سرافراز ایستاده است.
شیخ اسماعیل خمیسی در پایان گفت: در مقابل دشمنان و معاندان، چون کوه ایستاده‌ایم و به احدی اجازه تعدی به تمامیت ارضی کشور را نخواهیم داد. ما مسلمان ایرانی هستیم و از فرهنگ ملی و قومی خود پاسداری و برای رفاه و پیشرفت منطقه خودمان تلاش کرده و اظهارات مداخله جویانه رئیس جمهور ترکیه را به شدت محکوم می‌کنیم.

فهرست