شیخ یاسین احمدی امام جمعه ی روستای پرک:
وجب به وجب خاک شمال، جنوب، ‌غرب و شرق، خانه و حریم ماست و این خانه، ایران است
شیخ یاسین احمدی به شعرخوانی ضدایرانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
شیخ یاسین احمدی امام جمعه ی روستای پرک در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: طبل قومیت گرایی کوبیدن، تز و نظریه ی شکست خوردگان است، و آسیب و آفتی خانمان سوز بشریت می باشد.
وی ادامه داد: سر دادن این شعار با روح اسلام و دیانت سازگاری ندارد و از هر شخصی با عمل، زبان و اشاره بیان شود، چه شخصیت حقیقی و حقوقی تفاوت ندارد. بلکه برانگیخته از جهل است و می بایست قاطعانه در برابر آن ایستاد و با قدرت، نه گفت.
امام جمعه روستای پرک خاطر نشان کرد: شکر و سپاس خداوند از اینکه ما همه بر آنیم و یقین داریم که بدون استثناء، ملت و مردمان خانواده ی بزرگ ایران اسلامی از هر زمان دیگر بیدار و ‌هوشیارتر هستیم و شعار قومیت گرایی در فرهنگ و قاموس تفکر و ‌زندگی ما جایی نداشته و ندارد. و وجب به وجب خاک شمال و جنوب و ‌غرب و شرق، خانه و حریم ماست و این خانه، ایران است.
شیخ یاسین احمدی در پایان گفت: رجز خوانی دولت مرد ترکیه، رجب طیب اردوغان، راجع به آذربایجان به شدت محکوم و مردود است.

فهرست