امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ:
شیخ احمدرضا کنعانی، اظهارات ضدایرانی اردوغان را محکوم کرد
شیخ احمدرضا کنعانی به شعرخوانی اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در مراسم رژه در کشور آذربایجان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که در جنگ اخیر قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان به طور همه جانبه از طرف آذربایجانی حمایت کرده بود، چند روز پس از پایان جنگ به باکو رفت و در مراسم رژه ای که به مناسبت پیروزی ارتش آذربایجان و بازپس گیری برخی مناطق اشغال شده تدارک دیده شده بود شرکت کرد.
اردوغان در این مراسم، بیتی از یک ترانه مشهور به زبان ترکی را خواند که حالا جنجال زیادی در داخل ایران به راه انداخته است.
شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ در واکنش به شعرخوانی اردوغان گفت: اظهارات رئیس جمهور ترکیه در مورد ارمنستان گویای مداخله صریح ایشان در امور داخلی یک کشور محسوب می گردد. لفاظی او در قرائت اشعار که سبب برانگیختن حساسیت ها شده است را به نوبه خود محکوم و از جمله معایب سیاست حاکم بر عقل و خرد اوست.
وی در ادامه گفت: اینجانب ضمن محکومیت اظهارات ضد ایرانی او درجهت تمامیت ارضی ایران اسلامی و ایجاد تفرقه میان اقوام ایرانی و همچنین دو کشور ایران و آذربایجان، ملت شریف میهن ام را به وحدت و دفاع از سرزمینم فرا می خوانم.

فهرست