شیخ حسین افروز امام جمعه شهر سیراف:
با اهدای خون ضمن شرکت در این امر خداپسندانه، موجبات سلامتی دیگران را فراهم نماییم
خونی که توسط انسان های نیکوکار اهدا می شود می تواند جان انسان های دیگر را از مرگ نجات بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه شهر سیراف از توابع شهرستان کنگان در استان بوشهر، با توجه به وضعیت حاد شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و همچنین محدویت به وجود آمده در بانک ذخیره خونی کشور، در سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی (ره)، طی بیانیه ای، مردم را به امر خداپسندانه اهدای خون دعوت نمود.
متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مهم ترین فوائد و اثر اهدای خون نجات زندگی انسان ها و آگاهی از سلامت جسمانی است. خونی که توسط انسان های نیکوکار اهدا می شود می تواند جان انسان های دیگر را از مرگ نجات بخشد. تحقیقات نشان داده است اهدای مکرر خون به میزان زیادی فرد را در برابر ابتلا به بیماری های قلبی وعروقی محافظت می کند.
همچنین اهدای خون نه تنها برای افراد سالم زیانی ندارد بلکه موجب جلوگیری از ابتلای آن ها به بیماری ها نیز می شود. اهدای خون، همه روزه باعث نجات جان میلیون ها نفر در دنیا می گردد. از همه مهم تر، مهم ترین نکته در اهدای خون، اطمینان از سلامت فرد اهدا کننده خون است.
اهدای خون همچنین می تواند در کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری های لاعلاج امثال سرطان مؤثر باشد چرا که با اهدا کردن، خون پاکسازی می شود و مواد سمی و ایجاد کننده سرطان در بدن تا حد زیادی از بین می روند و یا تولید نمی شوند. همچنین اهدای خون منظم و دوره ای، سبب کاهش وزن اهداکنندگان می گردد.
فوائد دیگر اهدای خون برای اهداکنندگان، افزایش خون سازی، کاهش خطر سکته قلبی، کاهش خطر ابتلا به سرطان و عملکرد بهتر مغز می باشد.
پس بیاییم همگی با هم برای سلامتی خود و هموطنان و نجات جان افرادی که نیاز به خون دارند، با اهدای خون خود ضمن شرکت در این امر خداپسندانه، موجبات سلامتی دیگران را فراهم نموده و خیلی عظیمی از مردم را از چشم انتظاری به خون خارج سازیم.
پس همه در این امر خیر شرکت کنیم.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
حسین افروز
امام جمعه اهل سنت بخش سیراف

 

فهرست