شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور:
ایمان، اخلاص، ایثار و شجاعت از ویژگی های بارز بسیجیان می باشد
حضور پررنگ و موفق بسیج در هشت سال دفاع مقدس در جنگ تحمیلی، ارزش بسیج را بیش از گذشته در برابر چشم ها قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ خلیل افرا عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور به مناسبت هفته بسیج پیامی بدین شرح صادر نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم
قال الله تعالی: «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه».
بسیجیان لشکر مخلص خدایند. (امام خمینی رحمه الله)
بسیج، یک پدیده ی کم نظیر انقلاب اسلامی و از ابتکارات امام بزرگوار رحمه الله است. ظرفیتی دارد که می تواند در همه ی بخش های مورد نیاز در کشور حضور فعالی داشته باشد و می تواند گره های مشکل را باز کند. (امام خامنه ای حفظه الله)
پنجم آذر یکی از نورانی ترین و درخشان ترین برگ های ذرین انقلاب شکوهمند اسلامی و یادآور صدور تاریخی حضرت امام خمینی(رحمه الله) بر تشکیل بسیج مستضعفین در مقطع حساس و سرنوشت سازی است که نهال نوپای انقلاب اسلامی تازه پا گرفته است. بی شک هوشیاری، دوراندیشی و درایت امام خمینی(رحمه الله) در تأسیس نهاد بسیج مستضعفین و نیز تدابیر و هدایت روشنگرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای حفظه الله از اساسی ترین عوامل خنثی کننده ی توطئه های بدخواهان و دشمنان نظام اسلامی است.
همان طوری که می دانیم بسیج براساس ارزش های رسانی و فرهنگ عمیق اسلامی شکل گرفته است. رمز موفقیت بسیج آن است که از اعتقاد میلیون ها انسان برخاسته است. زمانی که افراد مسیر زندگی و هدف خود را با تفکر بسیج هماهنگ و همسو می بینند، به بسیج گرایش می یابند. ایمان، اخلاص، ایثار و شجاعت از ویژگی بسیجیان می باشد که در دامن فرهنگ اصیل اسلامی رشد کرده اند. حضرت امام خمینی(رحمه الله) با بینش عمیق خود، بارها بر جایگاه مهم مردم برای رساندن کشور به سعادت تأکید کرد. ایشان با درایت بی نظیر خود در سال های سخت دفاع، قشرهای گوناگون را به یکپارچگی و بسیج عمومی برای نجات کشور از بحران جنگ تشویق کرد. حضور پررنگ و موفق بسیج در هشت سال دفاع مقدس در جنگ تحمیلی، ارزش بسیج را بیش از گذشته در برابر چشم ها قرار داد. در اندیشه ی امام، بسیج نهاد اجتماعی، نهادی گسترده که پاسخگوی بسیاری از نیازهای اساسی و حیاتی جامعه بوده و هست و در مقام و عظمت و علوشان همین کافی است که مقام معظم رهبری حضرت آیت الله امام خامنه ای حفظه الله نیز همواره به بسیجی بودنشان افتخار نموده و پیوسته از بسیج و بسیجی با تعابیر عظیم و افتخارآمیزی یاد نموده اند.
در خاتمه طول عمر باعزت توأم با صحت و سلامتی برای رهبرمعظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (حفظه الل ) و همه ی بسیجیان مخلص از خدای متعال خواهانم.

خلیل افرا
عضو شورای برنامه ریزی مدارس اهل سنت کشور و رئیس هیئت افتا اهل سنت استان بوشهر و امام جمعه موقت اهل سنت شهر کنگان

فهرست