شناسه خبر: 2358

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2358

شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف:
بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است
بسیج در رخدادهای مهم و مختلف چون محرومیت زدایی، عمران و آبادانی حضور داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف ضمن تبریک هفته بسیج، به انتشار صدور پیامی پرداخت.
وی گفت: بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنام است. بسیج یادگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است. بسیج در کنار و همراه مردم و مایه مباهات و افتخار نظام است. بسیج همراه و در کنار نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است. بسیج در رخدادهای مهم و مختلف چون محرومیت زدایی، عمران و آبادانی حضور داشته است. بسیجی بودن یک افتخار بزرگ است. نگاه بسیج به مردم، تقوا و خدمت به جامعه بوده است و حضور آن در تمامی عرصه ها و حوادث امسال زلزله، سیل، سازندگی و سایر موارد این امر را اثبات می نماید.
امام جمعه اهل سنت سیراف افزود: بسیج یک حرکت همگانی است. حتی در دوران صدر اسلام نیز بوده است. در حمله کفار و منافقین علیه مسلمانان نیز بسیج شکل گرفت. زمانی که فرمان تشکیل نیروی مبارز علیه آن‌ها داد ‌شد، مسلمانان داوطلبانه در مساجد گردهم آمدند تا توان خود را از نظر نیروی انسانی، ایمانی و تقوا و تجهیزات نظامی برای مقابله با دشمنان اسلام منسجم کنند.
شیخ حسین افروز ادامه داد: در طول تاریخ اسلام و ایران همواره دشمنان سعی کرده اند به اشکال مختلف از پیشرفت و ترقی مسلمانان جلوگیری کنند. انقلاب اسلامی ایران از نخستین روزهای پیروزی با توطئه های گسترده و سازمان یافته دشمنان اسلام روبرو گردید. اما انقلاب شکوهمند اسلامی برای حفظ و صیانت از آرمان‌های انقلاب اسلامی، ارزش‌ها و اهداف آن در برابر شبیخون ابرقدرت‌ها ایستادگی نمود. بنابراین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی درون اقشار میلیونی به طور خودجوش حرکتی در جهت حفظ و حراست دست آوردهای انقلاب و پیروزی بزرگی بزرگی که نصیب امت اسلامی شده بود به وجود آمد. بنابراین بسیج در دو مرحله شکل گرفت.
وی خاطر نشان کرد: بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام معظم رهبری که هدف آن نگهبانی از انقلاب اسلامی است. به هر حال هدف از تشکیل بسیج را جذب آموزش و سازماندهی نیروهای مردمی دانسته است. اصلی‌ترین مسئله بسیج، به کارگیری نیروهای مردمی در مأموریت‌های محوله و همراه و همگام با نیروهای مسلح کشور جمهوری اسلامی ایران است.
امام جمعه اهل سنت شهر سیراف در انتهای پیام خود گفت: هدف امام خمینی(ره) از تشکیل بسیج از زبان یادگار امام(ره) این است، شما بسیجیان به عنوان سربازان اصلی اسلام اصیل و انقلابی و فرزندان انقلابی امام، محسوب می شوید شما بسیجیان باید حمایتگر ارزش های متعالی نظام و انقلاب و همه مسلمانان در سراسر جهان باشید.

فهرست