شناسه خبر: 2314

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2314

اندیشمند اوگاندایی:
آتش توهین به دین اسلام دامن شرق و غرب را فرا می گیرد
اندیشمند اوگاندایی با هشدار نسبت به گسترش تروریسم در سایه اسلام هراسی، گفت: آتش توهین به دین اسلام دامن شرق و غرب را باهم فرا می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری رسا، عبدالعزیز سنوا اندیشمند اوگاندایی درباره اقدامات اخیری که در فرانسه در توهین به پیامبر بزرگ اسلام صورت گرفته است، گفت: «این اقدامات جنون آمیز در چارچوب یک نگاه غربی شکل گرفته تا خطر گسترش تمدن اسلامی در سطح جهانی را از میان ببرد. این در حالی است که قرآن کریم، تنها کتاب آسمانی است که به طور آشکار از پیامبران بزرگ الهی، مانند ابراهیم، موسی و عیسی علیهم‌السلام یاد کرده و اهانت به هر یک از ایشان را اهانت به همه پیامبران دانسته است.»

عبدالعزیز سنوا با اشاره به اینکه اهانت به قرآن کریم، در حقیقت توهین به همه کتب دینی و از بین بردن همه ارزش‌ها و دستورات ادیان آسمانی است، افزود: رهبران کشورهای غربی که این اهانت ها در کشورهای آنها اتفاق می افتد با حمایت از چنین اقدامات تفرقه انگیزی به دنبال محکم کردن روابط خود با دشمنان اسلام هستند و قصد سواستفاده از چنین شرایطی را دارند».

وی در ادامه با بیان اینکه این اهانت ها در مسیر حمایت از یک تروریسم وحشیانه است که همه تمدن‌های بشری سعی می کنند از آن فاصله بگیرند، افزود: «این حمایت رسمی سردمداران غربی از این اهانت ها باعث برافروخته شدن آتش تروریسم می شود که دامن آن شرق و غرب را خواهد گرفت. در حقیقت تروریست ها یک جنگ همه جانبه را علیه قرآن و اسلام آغاز کرده اند و اجازه دادن به اهانت به دین اسلام از سوی رهبران کشورهای غربی باعث می شود که از یک طرف میان حامیان میانه روی اسلام و سایر ادیان اختلاف بیفتد و از سوی دیگر تروریسم بستر مناسبی برای محقق کردن اقدامات خشونت بار خود فراهم ببیند».

عبدالعزیز سنوا ادامه داد: «جهان اسلام نباید در برابر چنین اقداماتی منفعلانه عمل کند و باید با عزم و اراده بیشتری آموزه های دینی اسلامی را ترویج نماید تا از طریق آشنایی همه مردم جهان با اصول قران و شکوه عظمت این دین بزرگ که سرشار از معارف الهی و انسانی است و با جان و نفوس مسلمین گره خورده است، از اختلافات خود با مسلمانان بکاهند و بدانند که همه در یک مسیر گام بر می دارند»

فهرست