شناسه خبر: 2297

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2297

شیخ حمزه کردی امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی؛
شرط پذیرش محبت خداوند متعال، اطاعت از رسول اکرم(ص) است
یکی از آسان ترین عبادت هایی که محبت رسول اکرم و اطاعت از او را در قلوب ما می آورد کثرت درود و صلوات بر نبی اکرم صلی الله علیه و سلم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حمزه کردی امام جمعه اهل سنت جزیره شمالی، در خطبه های نمازجمعه این هفته به موضوع شرط پذیرش محبت خداوند متعال پرداخت.
وی ضمن قرائت آیه « قل ان کنتم تحبون الله فاتبعونی یحببکم الله ویغفرلکم ذنوبکم الله» گفت: الله تعالی در قرآن عظیم الشأن، معیار و شرط پذیرش ادعای کسانی را که مدعی هستند ما الله را دوست داریم، اطاعت و فرمانبرداری از رسول اکرم صلی الله علیه و آله و صحبه و سلم قرار داده است. خداوند می فرماید: ای رسول من! بگو به کسانی که می گویند: ما الله را دوست داریم. پس باید از شما، رسول اکرم پیروی کنند تا الله آن ها را دوست بدارد و گناهان آن ها ببخشاید.
امام جمعه جزیره شمالی ادامه داد: نه تنها در این آیه، شرط پذیرش محبت الله، اطاعت از پیامبر بیان شده است بلکه خداوند متعال در چندین جای کلام الله مجید، حتی معیار پذیرش اطاعت از الله، را اطاعت از رسول اکرم بیان فرموده است. «من یطع الرسول فقد اطلاع الله»؛ هر کسی از نبی اکرم پیروی کند به تحقیق از الله پیروی کرده است. یکی از آسان ترین عبادت هایی که محبت رسول اکرم و اطاعت از او را در قلوب ما می آورد کثرت درود و صلوات بر نبی اکرم صلی الله علیه و سلم است. بیش از هر زمانی باید در شبانه روز جمعه این کار را انجام دهیم تا محبت آن حضرت در دل های ما جا گیرد و مطیع و فرمانبردار واقعی آن حضرت علیه الصلاه والسلام قرار گیریم.
شیخ حمزه کردی ابراز امیدواری نمود: از الله می خواهم ما را از پیروان و دوستداران واقعی آن حضرت قرار دهد و این بلا و مصیبت ویروس کرونا را از جهان و بشریت بردارد و رحمت های خودش را شامل همه ما امت مسلمان بگرداند.

فهرست