شناسه خبر: 2293

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2293

شیخ مصطفی شادمان امام جمعه موقت روستای پرک؛
بیماری کرونا، درس ها و پیام های گوناگونی برای ما دارد
بیماری ای که باعث شد محدودیت ها و محرومیت هایی برای مردم به وجود آورد. خیلی از برنامه ها یا تعطیل شد یا با محدودیت همراه گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ مصطفی شادمان امام جمعه موقت روستای پرک، در خطبه های نمازجمعه این هفته به تطابق حدیث پیامبر با وضعیت امروز پرداخت.
وی گفت: چند ماهی است دنیا با بیماری خاصی دست و پنجه نرم می کند. بیماری ای که درس ها و پیام های گوناگونی برای ما دارد. بیماری ای که باعث شد محدودیت ها و محرومیت هایی برای مردم به وجود آورد. خیلی از برنامه ها یا تعطیل شد یا با محدودیت همراه گردید. فضاهای ورزشی، آموزشی، کسب و کارها و حتی عبادتگاه ها تعطیل شد. همه این موارد به خاطر شیوع این بیماری تعطیل گردید.
امام جمعه روستای پرک ادامه داد: ما در دنیایی زندگی می کنیم که خداوند فرصت های گوناگونی در اختیار جوامع بشری قرار داده است. اما همه این ها می توانند در یک لحظه از بین بروند و این فرصت های خوب تبدیل به محرومیت و محدودیت گردند و از ما گرفته شوند.
شیخ مصطفی شادمان ضمن بیان حدیثی از رسول خدا(ص)، «اغتنم خمسا قبل خمس» گفت: این حدیث یکی از مصادیق بارز وضعیت امروز ماست که پیامبر رحمت می فرماید: «پنج چیز را غنیمت بشمارید قبل از اینکه از دستش بدهید. یکی از آن پنج چیز «وغناک قبل فقرک» و دومی آن «وحیاتک قبل مماتک» است. حدیث به ما می گوید: باید فرصت این پنج مورد را خوب درک کنیم قبل از اینکه پنج مورد بعدی به سراغمان بیاید.
وی افزود: زیاد بودند کسانی که در نتیجه این بیماری که الله تقدیر کرده بود زندگی شان را از دست دادند. پس تا زنده ایم باید قدر این زندگی را بدانیم قبل از اینکه مرگ به سراغ ما بیاید و حتی فرصت یک لا اله الا الله گفتن را هم نداشته باشیم.
امام جمعه پرک در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم که هر چه زودتر خداوند عزوجل این بلا و مصیبت را از سر مردم جهان بردارد و سلامتی را به همه برگرداند.

فهرست