پانزدهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با حضور شیخ حسین درستکار برگزار شد
پانزدهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با حضور شیخ حسین درستکار امام جمعه روستای گوده و حافظ کل قرآن کریم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، پانزدهمین دوره آزمون های ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار شد.
این آزمون روز پنج شنبه در استان بوشهر با حضور شیخ حسین درستکار امام جمعه روستای گوده و حافظ کل قرآن کریم برگزار شد. شیخ حسین درستکار رتبه برتر مسابقات کشوری حفظ و ترتیل را در کارنامه قرآنی خود دارد. این دوره از مسابقات در استان بوشهر، در دو شعبه بوشهر و کنگان برگزار گردید.
لازم به ذکر است بنا به گفته محمد رمضانی فرد مدیرکل آموزش و سنجش حفظ قرآن سازمان دارالقرآن کریم و به نقل از خبرگزاری شبستان، سه هزار و ۹۷ نفر مجاز به حضور در آزمون بودند. این تعداد شامل دو هزار و ۳۱۵ نفر خانم و ۷۸۲ نفر آقا بودند که در رشته های حفظ ۱۰، ۲۰ و کل قرآن کریم شرکت کرده اند. این افراد امتیاز لازم را از طریق آزمونی که در ابتدای مردادماه سال جاری برگزار شده بود دریافت کردند.
همچنین در این دوره، ۶۶۲ نفر در رشته حفظ ۱۰جزء، ۴۲۴ نفر در رشته حفظ ۲۰جزء و در مجموع در رشته حفظ قرآن دو هزار و ۱۱ نفر از حفاظ حد نصاب لازم را برای حضور در آزمون پیدا کردند که می توانستند در مرحله دوم شرکت کنند.

فهرست