شناسه خبر: 2279

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=2279

نماز جمعه این هفته در مسجد جامع عسلویه برگزار می گردد
نمازجمعه اهل سنت شهر عسلویه، پس از 8 ماه تعطیلی جمعه این هفته 23 آبان به صورت آزمایشی در مسجد جامع شهر عسلویه برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، و به نقل از ندای عسلویه، نمازجمعه اهل سنت شهر عسلویه، پس از ۸ ماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا و مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و همچنین شورای روحانیت اهل سنت استان بوشهر، جمعه این هفته ۲۳ آبان به صورت آزمایشی در مسجد جامع شهر عسلویه برگزار خواهد شد.
شیخ ابراهیم محمدی اظهار داشت: پس از رایزنی و مشورت با اهل رأی و بررسی راهکارها برای برگزاری نماز جمعه و با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، مقرر گردید نماز جمعه این هفته به صورت آزمایشی در مسجد جامع شهر عسلویه برگزار گردد.
امام جمعه اهل سنت شهر عسلویه با اشاره به لزوم رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی توسط نمازگزاران برای جلوگیری از انتشار ویروس کروناT گفت: برای رعایت فاصله اجتماعی در مسجد تمهیدات خاصی صورت گرفته است و نمازگزاران باید این تمهیدات و توصیه ها را رعایت نمایند. اصل سلامتی جان انسان ها است و اگر خطراتی از برگزاری این نماز جمعه احساس کردیم درباره برگزاری مجدد نماز جمعه تجدید نظر خواهد شد.
وی در پایان گفت: خطبه جمعه کوتاه و مختصر خواهد بود و لزوم استفاده از ماسک و همراه داشتن سجاده شخصی و وضو گرفتن در خانه برای نمازگزاران توصیه می شود.

فهرست