شیخ احمد ابراهیمی امام جمعه روستای زبار؛
رعایت فاصله گذاری و پوشیدن ماسک از واجبات است/ارزش دنیا به یاد و ذکر الله است
امام جمعه روستای زبار پس از تعطیلی چند ماهه نمازجمعه، به دلیل شیوع ویروس کرونا، پس از بازگشایی در این هفته به ایراد خطبه پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ احمد ابراهیمی امام جمعه روستای زبار پس از تعطیلی چند ماهه نمازجمعه، به دلیل شیوع ویروس کرونا، پس از بازگشایی در این هفته به ایراد خطبه پرداخت.
وی گفت: رعایت فاصله گذاری و پوشیدن ماسک از واجبات است تا بتوان بر این ویروس منحوس چیره شد. اما آنچه که ما شاهد هستیم بی اعتنایی بعضی دوستان و عدم رعایت زدن ماسک است که می تواند ضربه جبران ناپذیری به پیکر ملت وارد کند.
امام جمعه روستای زبار در ادامه ضمن دعوت اهالی روستا به رعایت دستورالعمل های بهداشتی افزود: با پزشکان و مسؤلین همراه باشید تا بتوانیم جان خود و دیگران را از خطر بسیار بزرگی که ما را تهدید می کند نجات دهیم.
شیخ احمد ابراهیمی در خطبه دوم به موضوع وقت شناسی پرداخت و بیان کرد: روزی که پشت سر گذراندید برگشتی ندارد. لذا طبق حدیث پیامبر، «الوقت کالسیف ان لم تقطعه فیقطعک»، زمان، مانند شمشیر است. اگر آن را نبریدی شما را خواهد برید. ثانیه ها را غنیمت بشمارید. بازگشت شما به سوی الله حتمی است. دیر یا زود خواهد رسید. ارزش دنیا به یاد و ذکر الله است.

فهرست