شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه جزیره خارگ؛
زائده فکر اختلاف و صهیونیسم، تکفیر و زائده فکر اسلامی، اخوت، انسجام و برادری است
سپاه پاسداران، پاسدار واقعی نظام، وحدت و ارزش های اسلامی است. مجموعه ای که همیشه گمنام هستند اما خدمات صادقانه شان بیانگر واقعیت انقلاب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ احمدرضا کنعانی امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ در نشست ائمه جمعه شمال استان با فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران گفت: سپاه پاسداران، پاسدار واقعی نظام، وحدت و ارزش های اسلامی است. مجموعه ای که همیشه گمنام هستند اما خدمات صادقانه شان بیانگر واقعیت انقلاب است. امام راحل(ره) برای تشکیل انقلاب زحمت می کشیدند و از خود نامی نمی آوردند و می گفتند از من نباید نامی باشد. وقتی امام راحل با هواپیما از فرانسه می آید، خبرنگار از ایشان می پرسد: چه حسی دارید به ایران می روید؟ امام می گوید: هیچ. نه اینکه امام عاری از عاطفه بودند، نه؛ امام همه تلاش هایش را برای تشکیل حکومت دینی و اسلامی ناچیز و خیلی کم می دانست.
وی افزود: هیچ شیعه ای فقیه تر از امام جعفر صادق(ع) و هیچ سنی فقیه تر و عالم تر از امام احمد شافعی مالکی حنبلی نیست. سرمذهب و امام مذهب ما، شاگرد امام جعفر صادق(ع) است. این بدان معناست که باید حقیقت دین و امت واحده را بفهمیم. گادن مایر رژیم سابق رژیم صهیونیستی می گوید: وقتی مسجدالاقصی را آتش زدیم شب را تا به صبح، از ترس اینکه اعراب و مسلمان ها از سراسر دنیا به اسرائیل حمله ور شوند نخوابیدیم. اما وقتی صبح شد، فهمیدیم هر کاری می توانیم انجام دهیم. زیرا در برابر یک ملت به خواب رفته قرار داریم. ما به یک بیداری نیاز داریم. آن هم بیداری از نوع اسلامی و از نوع حقیقی. نه بیداری شیعی و نه بیداری سنی.
امام جمعه اهل سنت جزیره خارگ گفت: آن قدر که نظام و برادران تشیع و مسؤلین حکومتی ما به مسئله وحدت پرداختند، ما اهل سنت کمتر پرداختیم. امروز باید بدانیم با یک حقیقتی مواجه هستیم که اسلام را نشانه رفته است. ما توهین این شخص هتاک و بی ادب به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام را محکوم می کنیم. آن ها هدفمند کار می کنند و خوب فهمیدند چگونه اسلام را نشانه بروند. اینجا نقطه افتراق و اتحاد ما مشخص می شود. توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام یعنی اینکه ما یک دشمن مشترک داریم. من این توهین را به فال نیک می گیرم. دشمنان ما با صبر و حوصله کار می کنند. یکی از مؤلفه هایی که یک تمدن را می پاشد، و برای فروپاشی تمدن نیاز است که اسقاط قدره صورت بگیرد رهبر و جمهوری اسلامی ایران را نشانه می گیرند. به هیچ کس دیگری کاری ندارند. تشکیکات و شبهانی را راه می اندازند.
آقای کنعانی خاطر نشان کرد: توهین را به بهانه آزادی بیان توجیه می کنند. آزادی و بیان را در کنار یکدیگر قرار بدهیم، توهین چه جایگاهی در این بین می تواند داشته باشد؟ آیا می توان توجیهی برای توهین پیدا کرد؟ به بهانه آزادی بیان. امروز کشورهای عربی و حکومت های پوشالی که حساب ما از آنان جداست مردمشان از آنان جدا شدند. ما یک اهل سنت بیداریم، نه اهل سنت خودفروخته. در بین برادران شیعه مان با اصول مذهب مان زندگی می کنیم. حکومت ها جرأت محکوم کردن اهانت را نداشتند و فقط مردمشان کالاهای فرانسوی نخریدند.
وی به مسئله بیداری اشاره کرد و افزود: بیداری از نوع الهی و خداپسندانه باید باشد. تنها کشوری که در آن حکومت، نظام و مردم یک سخن و گفتار شدند جمهوری اسلامی بود. جمهوری اسلامی ایران با وحدت و یکپارچگی، شیعه و سنی در کنار یکدیگر این کار را انجام دادند. اگر حرف از حکومت اسلامی ایرانی می زنم یعنی شیعه و سنی.
امام جمعه خارگ ادامه داد: در عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و صفاک سه مؤلفه وجود دارد. اول، بی توجهی به آیات الهی و نصایح قرآن در این روابط مشخص بود. زیرا خداوند در قرآن فرمود: «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَهً لِلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ»؛ بدترین نوع دشمنی در عداوت را هیچ کس با شما مسلمانان نخواهد داشت مگر یهود. امسال در شب میلاد نبی مکرم اسلام و هفته وحدت در جزیره خارگ، اهل سنت میلاد را به جای شب ۱۲ ربیع در شب ۱۷ ربیع جشن گرفتند. ابتکار به خرج داده شد تا اختلاف روایی بین ۱۲ و ۱۷ را با نگاهی دیگر بنگریم و روایت برادران تشیع را به رسمیت بشناسیم.
احمدرضا کنعانی گفت: از چه چیزی بترسیم؟ زمانی باید بترسیم که برای اثبات حرف، استدلال و برای اثبات عمل، دلیل نداشته باشیم. عدم استقلال و قدرت سبب خواری می شود. قدرت زمانی جلوه گر می شود که ما از مقوله ایستادگی و مقاومت که درس قرآنی است به نام صبر، آموخته باشیم. صبر در برابر شکافی که می خواهند ایجاد کنند. تحریم یک شکاف است و می خواهند آن را عمیق کنند. اما اگر وحدت داشته باشیم تحریم ها نیز کارساز نخواهد شد.
وی در پایان گفت: مؤلفه دوم، پاگذاردن و نادیده گرفتن خون شهدای انتفاضه است. خون کودکان، زنان، مجاهدین و فراموشی خیانت یهود به مسلمین و غصب بیت المقدس است. سوم، اراده و خواست دشمن را بر خواست مسلمانان و الهی ترجیح دادن است. «وَلَن تَرضى عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حَتّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم»؛ آن ها به همین هم راضی نخواهند شد. یقین بدانید فعلاً عادی سازی روابط است و تا جایی که اعتقادمان هم مثل آن ها شود پیش خواهند رفت. زائده فکر اختلاف و صهیونیسم، تکفیر است و زائده فکر اسلامی و وحدت، اخوت، انسجام و برادری است.

فهرست