به مناسبت هفته وحدت؛
نشست نقش اندیشمندان و علمای جهان اسلام در تحقق وحدت اسلامی برگزار شد
نشست نقش اندیشمندان و علمای جهان اسلام در معرفی مکتب اهل بیت(ع) و نقش بی بدیل آن در تحقق وحدت اسلامی در سالن تبلیغات اسلامی شهر عسلویه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست نقش اندیشمندان و علمای جهان اسلام در معرفی مکتب اهل بیت(ع) و نقش بی بدیل آن در تحقق وحدت اسلامی در سالن تبلیغات اسلامی شهر عسلویه برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر گفت: استاد تمامی علمای اسلام در سایر مذاهب که بزرگان اهل سنت به شاگردی مکتب او افتخار می کردند امام جعفر صادق(ع) است. ابوحنیفه اعتراف دارد از محضر مبارک امام جعفر صادق(ع) و دانش ایشان برخوردار شده است. دیگران نیز که با واسطه شاگردی ایشان را کردند نشان می دهد آن حضرت در میدان علم، دانش و گسترش علوم نبوی و قرآنی در جامعه اسلامی نقش بی‌بدیلی داشته‌اند.
وی افزود: تشریع شریعت اسلامی و آنچه بر پیامبر اسلام نازل شده است، همان است که بر حضرت نوح، ابراهیم، موسی و عیسی آمده بود. دین در نزد خدا اسلام است و شرایع نیز متناسب با اسلام است. تفاوت های جزئی وجود دارد اما خط و مشی کلی همه ادیان با هم مشترک است.
رئیس دفتر نمایندگی دلیل عدم اقامه دین را حسادت، زیاده خواهی و نپذیرفتن خدا و پیامبر و گفت: انسان هایی که تابع خدا و پیامبر نبودند در دین ایجاد تفرقه کردند. تفرقه هایی که بر اساس وحی در دین و زیاده خواهی و حسادت به وجود آمد موجب شد که پیروان یک دین و شریعت نتوانند کنار یکدیگر جمع شوند.
آقای زارعی رئیس شبکه بهداشت شهرستان عسلویه گفت: سلامتی مهم ترین و ارزشمندترین نعمتی است که خداوند در وجود انسان ها به ودیعه گذاشته است. از اواخر بهمن ماه و اوایل اسفند، توسط یک موجود بسیار ریز میکروسکوپی به نام ویروس کرونا موسوم به کووید ۱۹ در سراسر جهان این سلامتی مورد تهدید قرار گرفت. در اصطلاح علوم پزشکی و بهداشت از آن به پاندمی یاد می کنند.
وی ادامه داد: در جنگ هشت ساله، علی رغم اینکه هشت سال با تمام قدرت های دنیا جنگیدیم کمتر از ۲۰۰ هزار نفر شهید دادیم. اما اکنون در سطح کشور و در طول هشت ماه حدود ۳۵ هزار نفر فوتی داشته ایم که اگر به همین منوال پیش برود کمتر از چهار سال آن تعداد شهیدی که در جنگ دادیم، تلفات خواهیم داشت.
رئیس شبکه بهداشت خاطر نشان کرد: اکنون با بحرانی شدن وضعیت از همه بزرگواران می خواهیم با ورودشان، بتوانیم جلوی بیماری را بگیریم. در زمینه برگزاری نماز جمعه و نماز جماعت در حیطه اختیارات بنده نیست و در اختیارات شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان‌ها است که تصمیمات لازم را می‌گیرند. درخواستی که از شما به عنوان عضوی از حوزه سلامت کشور دارم این است با توجه به مقبولیت و نفوذ کلامی که در بین مردم دارید و اعتمادی که مردم نسبت به شما دارند و همیشه در زمینه پندار، گفتار و کردار بر اساس تعالیم دین و اسلام به مردم گوشزد می‌کردید در این زمینه و در زمینه جهاد با این دشمن قوی و جسور، کوتاهی نکنید و بیش از پیش ورود کنید.
وی در پایان به بیان محدودیت هایی که ایجاد می شود و همچنین توصیه های بهداشتی در مواجهه با این ویروس پرداختند.

 

فهرست