سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف؛
علمای اسلام فتوای تحریم کلیه کالاهای فرانسوی را اعلام نمایند
سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف در خطبه های این هفته، پیرامون موضوعات هفته وحدت و صفات رسول الله(ص)، توهین رئیس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر سخن گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف در خطبه های این هفته، پیرامون موضوعات هفته وحدت و صفات رسول الله(ص)، توهین رئیس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر سخن گفت.
وی در خطبه اول خود، پس از سفارش به تقوای الهی و تبریک حلول ماه ربیع الاول و میلاد نور پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم اشاره کرد: میلاد ‌پیامبر سراسر نور و رحمت بود. جهان در آن زمان غرق در گمراهی و ضلالت و ظلم بود. پیامبر نسبت با امت رحیم و مهربان بود. در آیات قرآن کریم، خداوند صفات رئوف و رحیم را به ایشان نسبت داده است. «انک لعلی خلق عظیم»؛ اخلاق، تعامل، صدق و صفای رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم از صفات بارز حضرت بود.
امام جمعه جزیره شیف در خطبه دوم به نامگذاری هفته وحدت اشاره کرد و گفت: طبق اعلام مورخین اهل سنت، میلاد پیامبر ۱۲ و روایات برادران تشیع ۱۷ ربیع الاول می باشد. این هفته به نام هفته وحدت نامگذاری شد. آغاز هفته وحدت دیروز بود که با همت امور اهل سنت استان، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دهیاری و شورای شیف مراسم جشن میلاد رسول الله در پارک شهدای گمنام برگزار گردید.
سید حسن حسینی در ادامه به توهین روزنامه و رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اشاره کرد و افزود: چند روز پیش روزنامه فرانسوی نسبت به ساحت مقدس نبی اکرم اسلام توهین کرد. رئیس جمهور خبیث فرانسه نیز از آن به عنوان آزادی بیان حمایت کر.د رئیس جمهور فرانسه و استکبار و ملحدین بدانند جانمان در قبال دفاع و فدای رسول الله ناچیز است. ما مسلمانان حاضریم جان و مال خود را فدای دفاع از کرامت، منزلت و مقام رسول الله نماییم. حکام کشورهای مسلمان می بایست در مجامع بین المللی، رئیس جمهور پلید فرانسه را محکوم نمایند و علمای اسلام فتوای تحریم کلیه کالاهای فرانسوی را اعلام نمایند تا درس عبرتی برای سایر معاندین و دشمنان رسول الله صلی الله علیه و سلم و اسلام و قرآن شود.
وی در پایان خطبه های خود، عزت و نصرت مسلمین و نابودی کفر را از خداوند متعال خواستار شد.

فهرست