حجت الاسلام والمسلمین یمینی؛
پیامبر با اخلاق کریمانه و حسنه ای که داشت امت واحده تشکیل داد/هر کس با قوم یهود دوستی کند، از آن ها است هر کس می خواهد باشد
مشکل ما این نیست که تنها یهود فساد می کند. بلکه مشکل ما منافقین یا افراد سست عنصری از بین مسلمانان با یهود هم دست می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر در مراسم افتتاح مسجدالنبی(ص) روستای پرک و نشست نقش اساتید و نخبگان علمی و فرهنگی اهل سنت در انسجام وحدت اسلامی در مقابله با خیانت به آرمان قدس شریف، بیان کرد: خداوند در قرآن می فرماید: «إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّهً واحِدَهً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاتَّقُونِ»؛ و در آیه دیگر می فرماید: «فَاعبُدُون». امت، امت واحده است و پروردگار نیز خدای همه است. باید خدا را عبادت کرد. برای اینکه امت واحده، واحده بماند چه کار باید کرد؟ اعتصام به حبل الله. چاره ای جز این نیست. پیامبر چگونه امت واحده را تشکیل داد؟ با اخلاق کریمانه و حسنه ای که داشت. خداوند می فرماید: «و انک لعلی خلق عظیم»؛ خداوند به کل دنیا می گوید: «الا المطاع». دنیا نسبت به آخرت یک کالا است. ولی نسبت به پیامیر و اخلاق پیامبر می فرماید: «خُلُقٍ عَظیم». چقدر اخلاق پیامبر عظمت دارد که خداوند روی آن تکیه می فرماید. دلیل اینکه مردم دور پیامبر جمع شدند به خاطر اخلاق نرم پیامبر بود.
وی ادامه داد: خداوند می فرماید: «فَبِمَا رَحْمَهٍ مِنَ اللَّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ»؛ خداوند می فرماید: «به رحمت و فضل خداوند، تو نرم خو شدی. اگر تندخو و خشن می بودی مردم از دورت پراکنده می شدند». شاه کلید و چاشنی موفقیت، اخلاق است. اگر از اخلاق پیامبر درس بگیریم و در زندگی فردی و اجتماعی رعایت کنیم، ۹۰ درصد مشکلات فردی و اجتماعی حل می شود.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت به توطئه های دشمنان اسلام اشاره کرد و افزود: دشمنان اسلام چند نوع توطئه علیه مسلمانان دارند. توطئه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی. توطئه فرهنگی آن است که می گفتند: شما صبح ایمان بیاورید و عصر کافر شوید و شب دوباره ایمان بیاورید. یعنی در یک روز، شما دو بار کافر و مسلمان شوید تا مردم از دین فاصله بگیرند و دین را رها کنند و بگویند اگر دین خوب بود آن ها مسلمان باقی می ماندند. این ارتداد است. یکی از توطئه هایی که علیه دین صورت گرفته است ارتداد است. چون توطئه آمیز است خداوند خیلی شدید با آن برخورد کرده است. خداوند می گوید: مرتد را اعدام کنید زیرا یک میوه فاسد و موجود فاسد است اگر بماند بقیه را نیز فاسد می کند. این یک نوع توطئه فرهنگی علیه دین است.
حجت الاسلام یمینی به دیگر توطئه های دشمنان علیه اسلام اشاره کرد: یک توطئه دیگر، توطئه اقتصادی است. آیه ۷ سوره منافقون می فرماید: «لَا تُنْفِقُوا عَلَى مَنْ عِنْدَ رَسُولِ اللَّهِ حَتَّى یَنْفَضُّوا»؛ می فرماید: «انفاق نکنید به مسلمانانی که دور و بر پیامبر هستند». به این دلیل که مسلمانان تحت تحریم اقتصادی قرار بگیرند و پیامبر و دین را رها کنند. تحریم اقتصادی نه برای دادن گرسنگی است؛ بلکه برای مبارزه با دین است.
وی در ادامه به بیان توطئه های قوم یهود و نصارا پرداخت و گفت: یهود و نصارا بهانه جویی هایی در طول تاریخ داشته اند. خدا به پیامبر می فرماید: «وَلَن تَرضی عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حَتّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم». دعوای یهود و نصارا بر سر انرژی هسته ای، اقتصاد و موشک نبود. دعوا بر سر اصل اسلام است. تا ما از اصل اسلام دست برنداریم آن ها دست از ما برنمی دارند. خداوند به پیامبر می فرماید: «حتی تتبع ملتهم»؛ تا یهودی و مسیحی شوی دست از تو برمی دارند.
رئیس دفتر نمایندگی به بهانه گیری قوم یهود در عدم رعایت حقق بشر توسط مسلمانان اشاره کرد: آن ها وقتی همجنس بازی و خیانت در خانواده را به عنوان حقوق بشر معرفی می کنند، معلوم است به یک انسان آزاد اجازه نمی دهند حتی اگر دین نداشته باشد. خیانت خلاف انسانیت است. قومی در تاریخ، همجنس بازی انجام داد که خود هم مؤسسش بودند، خداوند آن ها را به خاطر این گناه نابود کرد. خداوند در قرآن می فرماید: «وَ قَضَیْنا إِلى‌ بَنِی إِسْرائِیلَ فِی الْکِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیراً»؛ شما، بنی اسرائیل دو بار در زمین فساد می کنید. خیلی گردن کشی می کنید، ما گروهی از بندگانمان را بر شما برمی انگیزانیم تا با شما برخورد کنند و در خانه هایتان بگردند و شما را بیرون آورده و از بین ببرند. باز هم خداوند به شما بعد از اینکه ضعیف شده و شکست خوردید، توبه کرده و بنده خدا شدید، خداوند به شما اموال و بنین داده و دوباره تعدادتان زیاد می شود. باز هم فساد می کنید و خدا می فرماید: باز هم گروهی دیگر برمی انگیزیم به سراغتان بیاید و وارد مسجدالاقصی شوند. باز می فرماید: «ان احسنتم احسنتم لانفسکم»؛ اگر آدم های خوبی بودید و نیکی کردید برای خودتان و اگر بدی کردید علیه خودتان است. بعد می فرماید: «ان عدتم عدنا»؛ معامله ما با شما همین است.
وی ادامه داد: خداوند می فرماید: یهود و بنی اسرائیل هر زمانی در زمین فساد کردید ما گروهی را برمی انگیزیم تا شما را شکست دهند. و الآن یهود در سرزمین فلسطین و یمن، مصر و شمال آفریقا، افغانستان و پاکستان، عراق و سوریه چه کار می کند؟ دارند در زمین فساد انجام می دهند. تنها در یک نقطه فساد نمی کنند. مشکل ما این نیست که تنها یهود فساد می کند. بلکه مشکل ما منافقین یا افراد سست عنصری از بین مسلمانان با یهود هم دست می شود. اینکه یهود موفق می شود مسلمانان را اذیت کند این است که یک عده وادادگی دارند و با آن ها ارتباط برقرار می کنند. خداوند در آیه ۵۱ سوره مائده می فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْیَهُودَ وَالنَّصَارَى أَوْلِیَاءَ»؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! شما یهود و نصارا را دوست نگیرید. «بَعْضُهُمْ أَوْلِیَاءُ بَعْضٍ»؛ این ها بعضی شان رفیق خودشان هستند. با شما رفیق نمی شوند؛ خودشان با هم، هم دست هستند. «وَمَنْ یَتَوَلَّهُمْ مِنْکُمْ فَإِنَّهُ مِنْهُمْ»؛ هر کس با یهود بسازد و دوستی کند از آن ها است هر کس می خواهد باشد. «إِنَّ اللَّهَ لَا یَهْدِی الْقَوْمَ الظَّالِمِینَ»؛ خدا قوم ظالم را هدایت نمی کند.
حجت الاسلام یمینی به ارتباط پنهانی آشکار شده برخی کشورهای اسلامی با قوم یهود پرداخت و افزود: چرا می روند با یهود رابطه برقرار می کنند؟ «فَتَرَى الَّذِینَ فِی قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ یُسَارِعُونَ فِیهِمْ». می بینید کسانی که در قلبشان مرض است. بهانه مسلمانی که با یهود زد و بند می کند، رابطه سال های سال پنهانی را آشکار می کند و به آرمان فلسطین و قبله اول مسلمانان خیانت می کند چیست؟ می گویند: ما از یهودی ها می ترسیم. آن ها به ما آسیب می رسانند. خداوند می فرماید: «یَقُولُونَ نَخْشَی أَنْ تُصِیبَنَا دَائِرَهٌ»؛ ما می ترسیم یهود به ما ضرر بزند و علیه ما کاری انجام دهد. باز هم خداوند می فرماید: «فَعَسَی اللَّهُ أَنْ یَأْتِیَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَیُصْبِحُوا عَلی‏ ما أَسَرُّوا فی‏ أَنْفُسِهِمْ نادِمینَ»؛ خدا می تواند پیروزی برای شما بیاورد و مسلمانان را موفق کند. «کَم مِن فِئَهٍ قَلیلَهٍ غَلَبَت فِئَهً کَثیرَهً». فلسطینی های مظلوم که کسی را ندارند، مسلمان ها نیز به آن ها خیانت می کنند؛ برادران عرب هم به آنان کمک نمی کنند. حضرت امام(ره) فرمود: اگر یک میلیارد مسلمان هر کس سطل آبی روی سر اسرائیل بریزد، اسرائیل را آب می برد و نیازی به موشک ندارد. حزب الله لبنان و حماس فلسطین چند هزاری نفری، مردم باریکه غزه در دهان اسرائیل نزدند؟ مقاومت کردند و پیروز شدند.
رئیس دفتر نمایندگی در پایان گفت: این که مسلمانان می گویند ما از یهود می ترسیم و در مقابل زیاده خواهی یهود مقاومت نمی کنند، بهانه است. هر چه در مقابل یهود و اسرائیل کوتاه بیاییم، او جریح تر می شود. اگر عقب نشینی کردیم، جلوتر می آید و اگر مقاومت کردیم، عقب تر می رود. برنامه خداوند این است کسانی که در راه خدا مقاومت می کنند، پیروز می شوند. «إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ»؛ اگر خدا را یاری کردیم، خدا ما را یاری می کند.

 

فهرست