به مناسبت هفته وحدت؛
مراسم افتتاح مسجدالنبی(ص) روستای پرک و نشست نقش اساتید و نخبگان علمی و فرهنگی اهل سنت در انسجام وحدت اسلامی در مقابله با خیانت به آرمان قدس شریف برگزار شد
در این مراسم آقای پاک نژاد فرماندار شهرستان کنگان، حجت الاسلام یمینی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، حجت الاسلام محمودی امام جمعه کنگان، ائمه جمعه اهل سنت شهرهای کنگان، بنک، سیراف و روستای پرک، فرماندهان انتظامی و سپاه و اهالی روستای پرک حضور داشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، مراسم افتتاح مسجدالنبی(ص) روستای پرک و نشست نقش اساتید و نخبگان علمی و فرهنگی اهل سنت در انسجام وحدت اسلامی در مقابله با خیانت به آرمان قدس شریف برگزار شد.
شیخ یاسین احمدی امام جمعه پرک، ضمن قرائت آیه «إِنَّما یَعْمُرُ مَساجِدَ اللَّهِ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ وَ أَقامَ الصَّلاهَ وَ آتَی الزَّکاهَ وَ لَمْ یَخْشَ إِلاَّ اللَّهَ فَعَسی‏ أُولئِکَ أَنْ یَکُونُوا مِنَ الْمُهْتَدینَ» گفت: باید بدانیم «یَعْمُرُ مَساجِدَ اللَّهِ» آن کسانی که ایمان به خدا، معاد، روز قیامت داشته باشند و اهل اقامه نماز و زکات باشند هدایت می شوند.
وی در ادامه به وظیفه دینداران، دعوت گران و سیاستمداران داخلی و خارجی در قبال اثبات، نمایان و برجسته کردن رحمت للعالمین بودن پیامبر اشاره کرد و افزود: رسول الله، روی خوب، کمال، هنر و دامن پاک داشتند. پیامبر علاوه بر سیما و اخلاق زیبا، از نظر دل نیز آکنده از مهر، وفا و محبت بودند. رسول الله(ص) زمانی که برای سراسر جهانیان نامه فرستادند دارای همت بودند. همچنین زمانی که از رسول الله خواسته شد دست از دعوتش بردارد. ایشان گفت: اگر خورشید را در دست راستم و ماه را دست چپم قرار دهید اصلاً دست از دعوت خودم برنمی دارم و به خاطر آن هم شهید می شوم. لازمه رساندن رحمت بودن رسول خدا به دیگران، این است که خود را بالا بکشیم؛ از اهل مطالعه بوده و مراجع یکدیگر را بخوانیم.
شیخ خلیل افرا امام جمعه موقت اهل سنت کنگان بیان کرد: خدای متعال در وصف پیامبر می فرماید: «وَ ما أَرْسَلْناکَ إِلاَّ رَحْمَهً لِلْعالَمینَ». پیامبر(ص) خطاب به خدای عزوجل فرمود: «چرا مرا رحمت للعالمین قرار دادی؟». خدا به سوی رسولش وحی کرد: «یا محمد! ما رأیت قلبا ارحم من قلبک»؛ در بین همه بندگانم، قلبی رحیم تر و مهربان تر از قلب تو ندیدم.
وی ادامه داد: خدای عزوجل می فرماید: کسی می تواند رسول خدا برای او اسوه، الگو و نمونه حسنه باشد که: «لِمَنْ کانَ یَرْجُوا اللَّهَ»؛ هر کسی ایمان به خدا، روز قیامت و آخرت دارد. و «وَ ذَکَرَ اللَّهَ کَثِیراً»؛ و همیشه یاد خدا کند.
امام جمعه اهل سنت کنگان افزود: مؤسس هفته وحدت که برای او هفته وحدت صدقه جاریه گردید امام راحل(ره) بود. بعد از امام، خلف صالح، امام خامنه ای است. شک و تردید نداریم که امام راحل و مقام معظم رهبری مؤسسان وحدت، منادیان و طلایه داران وحدت در طول تاریخ هستند. اما منادی وحدت قبل از امام راحل و مقام معظم رهبری، خدای عزوجل است. خداوند در بیش از هشتاد آیه قرآن کریم بر وحدت تأکید می کند. دومین منادی وحدت قبل امام راحل، رسول خداست.
عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور به آمار مدارس و مساجد اهل سنت در ایران پرداخت و خاطر نشان کرد: اهل سنت بیش از ۳۳۰ مدرسه در ایران اسلامی دارا می باشند که زیرنظر دفاتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت و دفتر مقام معظم رهبری هستند. در ایران اسلامی، بیش از ۱۷۶۰۰ مسجد متعلق به اهل سنت وجود دارد که ۱۳۶ مسجد در استان بوشهر است.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر بیان کرد: برای اینکه امت واحده، واحده بماند باید اعتصام به حبل الله داشت. پیامبر با اخلاق کریمانه و حسنه ای که داشت انت واحده تشکیل داد. خداوند دنیا را نسبت به آخرت یک کالا می داند. ولی نسبت به پیامیر و اخلاق پیامبر می فرماید: «خُلُقٍ عَظیم».
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت به توطئه های دشمنان اسلام اشاره کرد و افزود: دشمنان اسلام چند نوع توطئه علیه مسلمانان دارند. توطئه فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی. توطئه فرهنگی آن است که می گفتند: شما صبح ایمان بیاورید و عصر کافر شوید و شب دوباره ایمان بیاورید. یعنی در یک روز، شما دو بار کافر و مسلمان شوید تا مردم از دین فاصله بگیرند
وی به دیگر توطئه های دشمنان علیه اسلام اشاره کرد: یک توطئه دیگر، توطئه اقتصادی است. آیه ۷ سوره منافقون می فرماید: «انفاق نکنید به مسلمانانی که دور و بر پیامبر هستند». به این دلیل که مسلمانان تحت تحریم اقتصادی قرار بگیرند و پیامبر و دین را رها کنند. تحریم اقتصادی نه برای دادن گرسنگی است؛ بلکه برای مبارزه با دین است.
حجت الاسلام یمینی در ادامه به بیان توطئه های قوم یهود و نصارا پرداخت و گفت: یهود و نصارا بهانه جویی هایی در طول تاریخ داشته اند. خدا به پیامبر می فرماید: «وَلَن تَرضی عَنکَ الیَهودُ وَلَا النَّصارى حَتّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُم». دعوای یهود و نصارا بر سر انرژی هسته ای، اقتصاد و موشک نبود. دعوا بر سر اصل اسلام است. تا ما از اصل اسلام دست برنداریم آن ها دست از ما برنمی دارند. خداوند به پیامبر می فرماید: «حتی تتبع ملتهم»؛ تا یهودی و مسیحی شوی دست از تو برمی دارند.
رئیس دفتر نمایندگی ادامه داد: خداوند می فرماید: یهود و بنی اسرائیل هر زمانی در زمین فساد کردید ما گروهی را برمی انگیزیم تا شما را شکست دهند. یهودیان تنها در یک نقطه فساد نمی کنند. مشکل ما این نیست که تنها یهود فساد می کند. بلکه مشکل ما منافقین یا افراد سست عنصری از بین مسلمانان با یهود هم دست می شود. اینکه یهود موفق می شود مسلمانان را اذیت کند این است که یک عده وادادگی دارند و با آن ها ارتباط برقرار می کنند.
وی در پایان به ارتباط پنهانی آشکار شده برخی کشورهای اسلامی با قوم یهود پرداخت و افزود: بهانه مسلمانی که با یهود زد و بند می کند، رابطه سال های سال پنهانی را آشکار می کند و به آرمان فلسطین و قبله اول مسلمانان خیانت می کند چیست؟ می گویند: ما از یهودی ها می ترسیم. آن ها به ما آسیب می رسانند. هر چه در مقابل یهود و اسرائیل کوتاه بیاییم، او جریح تر می شود. اگر عقب نشینی کردیم، جلوتر می آید و اگر مقاومت کردیم، عقب تر می رود. برنامه خداوند این است کسانی که در راه خدا مقاومت می کنند، پیروز می شوند.

 

فهرست