حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل پور؛
جمهوری اسلامی، پرچم وحدت را در اقصی نقاط عالم به اهتزاز درآورده است
برای سردار دل ها، سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی مذهب انسان‌ها در خط مقاومت برای او فرقی نداشت و از همه دفاع می‌کرد. بیرق مبارزه با دشمنان اسلام را بر دست گرفته بود و مبارزه می کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر در جشن میلاد باسعادت حضرت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در مسجد جامع اهل سنت شهر بوشهر، بیان کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی اختلاف بین اهل سنت و تشیع را در میلاد با سعادت پیامبر ختمی مرتبت محمد مصطفی برنمی تافت و فرمود از میلاد باسعادت آن حضرت به عنوان هفته وحدت استفاده کنیم. چرا که شیعه و سنی یک امت واحده هستند. کتاب و پیغمبرشان یکی است. در تمام احکام با هم شریک و در کنار یکدیگر هستند. امروز دشمن به دنبال اختلاف در میان مسلمانان عالم است. کما اینکه از صدر اسلام به دنبال این اختلاف بوده است. مسلمانان همه با هم یک دشمن مشترک دارند و آن هم کفار ه و کسانی که بیرق اختلاف اندازی بین مسلمانان را بر دست گرفته اند. بیرقی که به برکت نظام اسلامی و به برکت خون هزاران شهید به عنوان انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم به اهتزاز درآمده است پرچم وحدت است. در انقلاب، در هشت سال دفاع مقدس و دوران مبارزه با تهاجم فرهنگی همه با هم شریک بودیم.
وی ادامه داد: برای سردار دل ها، سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی مذهب انسان‌ها در خط مقاومت برای او فرقی نداشت و از همه دفاع می‌کرد. بیرق مبارزه با دشمنان اسلام را بر دست گرفته بود و مبارزه می کرد. وقتی داعش که اهل تسنن و شیعه برای او فرقی نمی‌کرد و همه را از دم تیغ می گذراند، به جان ما انداختند حاج قاسم سلیمانی و سربازان رشید و مدافعان حرم بودند که جانانه در مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردند. جانشان را فدا کردند اما اعتقاداتشان را ندادند و به حول و قوه الهی معدوم و از صحنه روزگار در منطقه حذف شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: امروز اسلام به عنوان یک دین برتر در عالم معرفی می شود. رئیس جمهوری در فرانسه از اهانت به پیغمبر حمایت می‌کند به خاطر این است که ما با هم وحدت داریم. او به دنبال گرفتن این وحدت است. دشمن به عنوان دشمن و کسی که نمی‌خواهد ما باهم متحد باشیم روی به مشترکات ما می آورد. مثل اهانت به وجود نازنین پیامبر ختمی مرتبت محمد مصطفی و آنهم با کلمه ای با عنوان آزادی. آن ها از آزادی سوء استفاده می‌کنند. این اسلام بود که انسان های آزاده عالم را از بند ستم نجات داد. وجود مقدس پیامبر بودند که انسان‌ها را از جهل و گمراهی نجات دادند. «لقد من الله علی المومنین»؛ خدا منت نهاد بر انسان‌ها که پیامبری را از میان خودشان انتخاب کرد. «اذ بعث فیهم رسولا من انفسهم یتلوا علیهم آیاته و یزکیهم»؛
حجت الاسلام اسماعیل پور در ادامه به اخلاق و روش پیامبر در برخورد با دوست و دشمن پرداخت و گفت: اخلاق و سیره پیامبر در ارتباط با انسان ها چگونه است؟ قرآن کریم معرفی کرده است: «الذین اشداء علی الکفار و رحماء بینهم»؛ این سیره پیامبر ماست. در مقابل دشمن و کفار محکم وارد میدان می شود اما در میان مسلمانان و مردم مسلمان، رحماء بینهم هستند، مهربانند و در کنار یکدیگر زندگی می کنند. اخلاق و سیره پیامبر بود که مردم را مجذوب پیامبر کرده بود. رفتار و شخصیت، طریقه سخن گفتن و برخورد پیامبر با مردم بود که مردم را عاشق اسلام کرده بود. یکی از مورخین می‌نویسد: در همان سال‌های ابتدایی اسلام، ۷۰ هزار نفر فدایی پیامبر شده بودند. یعنی حاضر بودند جانشان را بدهند و پیامبر زنده بماند. در قرآن خطاب به پیامبر آمده است: «وَلَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ»؛ پیغمبر اگر اخلاق نداشتی ،اگر بد اخلاق بودی و رفتارت با مردم خوب نبود « لَانْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ » مردم از اطرافت پراکنده می‌شدند.

 

 

 

 

 

فهرست