به مناسبت هفته وحدت؛
جشن میلاد نبی مکرم اسلام(ص) در مسجد جامع اهل سنت شهر بوشهر برگزار شد
جشن میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع) در مسجد جامع اهل سنت شهر بوشهر با حضور برادران شیعه و اهل سنت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، جشن میلاد باسعادت حضرت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم در مسجد جامع اهل سنت شهر بوشهر برگزار شد.
شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل سنت شهر بوشهر گفت: وحدت یکی از مقوله های بسیار مهم در آموزه های قرآن و سنت رسول الله است. وقتی اتحاد، انسجام، صمیمیت، الفت بین قلوب مؤمنین و مسلمانان را در قرآن و روایت ها بررسی می‌کنیم به این نتیجه می رسیم که موضوع اتحاد و همبستگی، موضوع بسیار مهمی است.
اسماعیل بازدار در ادامه ضمن بیان ابیاتی از حسان بن ثابت، شاعر پیامبر گفت: خلقت پیامبر بی عیب و نقص بوده است و هر کس بخواهد نسبت به رسول الله ناسزا بگوید کار بسیار گزافی انجام داده است. پیامبر به عنوان یک مرد در منزل، به عنوان رهبر امت، به عنوان فرمانده در میدان جهاد، به عنوان یک دعوت گر که بهترین روش و منهج دعوی را به ما آموزش داده است، الگو است.
وی ضمن محکومیت اهانت به رسول خدا افزود: وقتی به شخصیت پیامبر اهانت می شود، جریحه دار می شویم. متأسفانه حکام عربی دست صلح و دوستی را با اسرائیل دراز می‌کنند و پیمان دوستی و اخوت می‌بندند. این مسئله ما را بیشتر ناراحت و نگران می کند؛ تا اینکه رئیس جمهور کشور غربی و غیر اسلامی بخواهد به شخصیت پیامبر اهانت کند و یا از اهانت کنندگان حمایت کند.
امام جمعه اهل سنت بوشهر به اولویت کشورهای اسلامی در قبال فلسطین و قدس اشاره کرد و افزود: مسئله فلسطین و قدس و همچنین مقاومت در برابر دشمنان و آزادسازی سرزمین های اشغالی از چنگال استکبار جهانی و صهیونیسم، باید از اولویت کشورهای اسلامی باشد. ما مفتخریم، ایران اسلامی گوی سبقت را از همه کشورها ربوده است و همیشه منادی وحدت و حامی مستضعفان در جهان است. ما معتقدیم کشورهای اسلامی نباید زیر سیطره آمریکا و استکبار جهانی باشند. انقلاب کردیم تا به استقلال واقعی برسیم و طاغوت و طاغوتیان نتوانند امت اسلام را زیر سیطره خود بگیرند. همانگونه که رسول الله روشش روشن بود، راه ما نیز روشن و واضح خواهد بود.
شیخ بازدار به سه سال محاصره اقتصادی پیامبر در شعب ابیطالب اشاره و خاطر نشان کرد: پیرمردان و کودکان سه سال در شعب ابیطالب برگ درختان را می‌خوردند. ولی پیامبر کوتاه نیامد و دست صلح و دوستی به سمت مشرکین قریش دراز نکرد. با این الگوبرداری از سیره رسول الله، از منهج خود تخطی نخواهیم کرد و بر ثوابت خود ایستادگی می کنیم. اگر مشکلات و سختی‌ هم باشد تحمل خواهیم کرد.
امام جمعه اهل سنت بوشهر در پایان گفت: با وحدت و همدلی اهل سنت و شیعه، نه تنها آمریکا بلکه هر قدرتی را می توانیم شکست دهیم. دولت های کفر که به ظاهر با هم متحد هستند ولی در واقعیت این گونه نیست در آینده‌ای نزدیک سقوط خواهند کرد و نصرت واقعی برای دین اسلام و امت واحده اسلام است.
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر بیان کرد: امروز دشمن به دنبال اختلاف در میان مسلمانان عالم است. کما اینکه از صدر اسلام به دنبال این اختلاف بوده است. مسلمانان همه با هم یک دشمن مشترک دارند و آن هم کفار و کسانی که بیرق اختلاف اندازی بین مسلمانان را بر دست گرفته اند. بیرقی که به برکت نظام اسلامی و به برکت خون هزاران شهید به عنوان انقلاب اسلامی در اقصی نقاط عالم به اهتزاز درآمده است پرچم وحدت است.
وی ادامه داد: برای سردار دل ها، سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی، مذهب انسان‌ها در خط مقاومت برای او فرقی نداشت و از همه دفاع می‌کرد. بیرق مبارزه با دشمنان اسلام را بر دست گرفته بود و مبارزه می کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خاطر نشان کرد: اینکه رئیس جمهوری در فرانسه از اهانت به پیغمبر حمایت می‌کند به خاطر این است که ما با هم وحدت داریم. او به دنبال گرفتن این وحدت است. دشمن به عنوان دشمن و کسی که نمی‌خواهد ما باهم متحد باشیم روی به مشترکات ما می آورد. مثل اهانت به وجود نازنین پیامبر ختمی مرتبت محمد مصطفی و آنهم با کلمه ای با عنوان آزادی.
حجت الاسلام اسماعیل پور در ادامه به اخلاق و روش پیامبر در برخورد با دوست و دشمن پرداخت و گفت: اخلاق و سیره پیامبر در ارتباط با انسان ها چگونه است؟ قرآن کریم معرفی کرده است: «الذین اشداء علی الکفار و رحماء بینهم»؛ این سیره پیامبر ماست. در مقابل دشمن و کفار محکم وارد میدان می شود اما در میان مسلمانان و مردم مسلمان، رحماء بینهم هستند، مهربانند و در کنار یکدیگر زندگی می کنند

سپس آقای هاشمی مداح اهل سنت به مرثیه خوانی در مدح پیامبر پرداخت. سپس حضار با در دست داشتن پوستر «من محمد را دوست دارم» با سر دادن شعار، اهانت به پیامبر را محکوم نمودند.

 

 

 

 

فهرست