پیام دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به مناسبت هفته وحدت
حجت الاسلام والمسلمین لطفیان دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با صدور پیامی هفته وحدت را به همه مسلمین جهان و ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت متن پیام حجت الاسلام والمسلمین لطفیان به شرح زیر است:‌
بسم الله الرحمن الرحیم
و اطیعوا الله و رسولَه و لا تنازعوا فتَفشَلوا و تَذهَبَ ریحُکم و اصبروا ان الله مع الصابرین آیه ۴۶ سوره انفال
ربیع المولود، ماه درخشش تابناک ترین ستاره هستی در پرتو گیتی است که نور وجودش زندگی دوباره ای به عالم ملک و معنایی دگر به ملکوت بخشید. بشریت فرورفته در دره جهالت را به قله سعادت رهنمون و انسان خسته از تحقیر و سرخوردگی را به لقدکرمنا بنی آدم مفتخر ساخت.
همزمانی این ایام با خجسته زادروز سلاله گرانقدر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، نورٌعلی نوری است که خداوند منان سفره آفرینش را بدان آراست تا شیفتگان حقیقت، از سرچشمه خاتم پیامبران صلی الله علیه و آله و سلم سیراب گردند.
انقلاب اسلامی به رهبری امام امت که سراینده واقعی شعارهای نبوی و فریادگر اسلام ناب محمدی است این ایام فرخنده را هفته وحدت، نام نهاد تا امت اسلامی به حبل المتین الهی تمسک و در پرتو همدلی و انسجام بازتاب انوار درخشان الهی در پرتو آرمانشهر نبوی را به رخ همگان بکشد.
به برکت این نام گذاری نعمت دلنشین اتحاد مسلمین قلب مشتاقان حقیقت را به سوی خود فرا می خواند تا با فراگیری جبهه حق، اکمال دین و فراگیری آن را به نظاره بنشینند.
امت اسلامی این روزها داغدار توهین نابخردانی است که از گسترش نور الهی به ستوه آمده و چالش حقیقت جویی جوانان مغرب زمین آنان را به مرز سقوط نزدیک نموه است.
از سوی دیگر سازش برخی دولت‌های به اصطلاح اسلامی با رژیم جعلی صهیونیستی شعله نفاق را برافروخته و راه را برای سلطه استعمار بر قبله نخست مسلمانان فراهم آورده و حلقوم لااله الا الله و محمد رسول الله گویان را آماج تیر زهرآگین آنان نموده است.
اکنون فقط انقلاب اسلامی است که پرچم عزت اسلام را برافراشته و با گفتمان الهی تقریب و دعوت مسلمین به اتحاد و همدلی، مسیر رسیدن به تمدن شکوهمند اسلامی را فراهم آورده است.
تقابل دوگانه جدید اسلام و استکبار به عنوان پدیده برجسته جهان معاصر، که در بیانیه گام دوم انقلاب بدان اشاره شده، چالش دیگری است که تحقق پیروزی جبهه حق در پرتو زدودن تفرقه و تنازع در پیکره امت اسلامی و حفظ هوشیاری و تقویت وحدت و انسجام هر چه بیشتر دلدادگان به رسول راستین می تواند راهگشای مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی باشد؛ در این میان، علمای دین به عنوان پرچمداران وحدت، نقشی برجسته و تاثیرگذار برعهده دارند.
اینجانب ضمن تبریک و تهنیت این ایام پر برکت و نورانی، تلاش های بی وقفه امامان محترم جمعه و جماعت، مدیران، مدرسان و طلاب گرانقدر اهل سنت کشور در پاسداشت و تقویت گفتمان وحدت و مبارزه با اندیشه های تکفیری را ارج نهاده و امیدوارم میوه دلنشین شجره طیبه امت اسلامی کام تشنگان حقیقت را شیرین نماید.

فهرست