سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف؛
با بعثت رسول الله، ظلم و بت پرستی در جهان به دوستی و رفاقت مبدل گردید
قبل از بعثت رسول الله، جهان در ظلم و ستم و بت پرستی به سر می برد. کُشت و کشتار و جنگ های طولانی بین قبایل صورت می گرفت. اما با بعثت رسول الله دشمنی مبدل به دوستی و رفاقت گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف در مراسم عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام و جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) در محل گلزار شهدای گمنام جزیره شیف بیان کرد: میلاد نور و نبی رحمت، عطوفت، مهربانی و عدالت مبارک باد. قبل از بعثت رسول الله، جهان در ظلم و ستم و بت پرستی به سر می برد. کُشت و کشتار و جنگ های طولانی بین قبایل صورت می گرفت. خدای عزوجل در قرآن کریم می فرماید: «وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنْتُمْ أَعْدَاءً فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُمْ بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا»؛ با بعثت رسول الله دشمنی مبدل به دوستی و رفاقت گردید.
وی در ادامه به اهانت روزنامه فرانسوی اشاره کرد و افزود: یکی از روزنامه های فرانسه به پیامبر نبی اسلام توهین کرد. و رئیس جمهور خبیث و منحوس فرانسه آن توهین را به عنوان آزادی بیان کرد. مقام معظم رهبری حفظه الله پیامی بدین شرح به جوانان فرانسه صادر فرمودند: از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است: دشنام و اهانت، آن هم به چهره‌های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟ سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است؟ و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟
امام جمعه جزیره شیف ادامه داد: امروز می بایست جهان اسلام با هم متحد و منسجم شود. سران کشورهای اسلامی، تحرک خبیث و توهین آمیز فرانسه را محکوم نمایند. علمای اسلام، کالاهای فرانسه را تحریم کنند. در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سکان دار آن رهبر فرزانه انقلاب دایه وحدت است.
سیدحسن حسینی به هفته وحدت و وجود مبارک پیامبر اشاره کرد و گفت: این روزها به نام هفته وحدت نامگذاری شده است. وجود مبارک رسول الله، رمز وحدت است. چون پیامبر همه مسلمین، چه شیعه و چه سنی است. مسلمین که دارای پیامبری واحد، کتابی واحد، قبله ای واحد هستند هیچ گونه اختلافی با هم ندارند؛ «إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّهً واحِدَهً». بنا به فرمایش مقام معظم رهبری حفظه الله، اختلاف و تفرقه چیزی است که دشمنان اسلام را خوشحال می کند. و یا حضرت امام(ره) می فرماید: «اختلاف شیعه و سنی از حلقوم ابرقدرت ها در می آید». امروزه در نظام اسلامی با استعانت از خداوند متعال و اطاعت از رهبری چه شیعه و چه سنی برادروار، متحد و منسجم با هم زندگی می کنند.

 

فهرست