حجت الاسلام والمسلمین جمالی؛
امروز، دشمنان به سنگر اصلی و به مقام شامخ پیامبر حمله کردند
اگر شیعه و سنی قبله واحد، قرآن واحد و خدای واحد نداشتند، همین که قلوب شیعه و سنی محب پیامبر اسلام است برای وحدت کافی بود. قلب شیعه و سنی برای محبت پیامبر می تپد. برای وحدت و یکدلی همین کافی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین جمالی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مراسم عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام و جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) در محل گلزار شهدای گمنام جزیره شیف بیان کرد: روایتی است که در کتاب های معتبر نزد اهل سنت نقل شده است. در کتاب صحیح مسلم جلد سوم صفحه ۶۳ این روایت آمده است. همچنین در سنن کبرای بیهقی، سنن کبرای نسائی نیز آمده است. روایت نقل جریانی است که توسط همسر پیامبر، عایشه به نقل از عطاءبن یسار: إنّها قالت: کان رسول الله، کلّما کان لیلتها من رسول الله، یخرج من آخر اللیل إلی البقیع فیقول: السلام علیکم دار قوم مؤمنین، و آتاکم ما توعدون غداً مؤجّلون، و أنّا إن شاء الله بکم لاحقون، اللهمّ اغفر لأهل بقیع الغرقد. این روایت نقل آمدن پیامبر اسلام به قبرستان بقیع است. عایشه نقل می‌کند: در آخر شب، پیغمبر به سمت بقیع رفتند و خطاب به اهل قبرستان این گونه فرمودند: «السلام علیکم دار قوم مؤمنین»؛ یعنی سلام بر شما ای قوم مؤمنین. آنچه که به شما وعده داده شده بود به شما رسید. و ما هم انشاءالله به شما ملحق خواهیم شد. و در آخر هم خطاب به اهل قبرستان فرمودند: «اللهمّ اغفر لأهل بقیع الغرقد»؛ عرضه داشتند: خدایا! اهل این قبرستان را مورد غفران و رحمت خود قرار بده.
وی ادامه داد: روایت دیگری از ابوهریره است. این روایت در المعجم الصغیر طبرانی آمده است. روایت این است که پیغمبر اسلام می فرماید: «مَنْ‏ زَارَ قَبْرَ أَبَوَیْهِ‏ أَوْ أَحَدِهِمَا فِی کُلِّ جُمُعَهٍ غُفِرَ لَهُ وَ کُتِبَ بَرّا»؛ کسی که زیارت کند قبر پدر و مادرش را یا یکی از پدر و مادرش را، در هر جمعه بخشیده می شود و برای او نیکی نوشته می شود. مناوی در کتاب التیسیر بالشرح جامع الصغیر، استفاده خیلی زیبایی کرده است. ایشان شرحی بر صحیح بخاری به نام عمده القاری هم دارند. ایشان دو استفاده از این دو روایت کرده است. استفاده اول از فرمایش پیامبر اسلام: السَّلامُ عَلَیْکُمْ دَارَ قَوْمٍ مُؤمِنینَ». ایشان می گوید: این که پیامبر فرمود: مَنْ‏ زَارَ قَبْرَ أَبَوَیْهِ. این نشان می دهد که اهل قبرستان صدای پیامبر را می شنیدند و آن را اجابت می کردند. و الا، السّلام به کار نمی برد. در روایت دوم: «من زار قبر ابویه»؛ ایشان می فرماید: زائر بدون درک مزور اصلاً امکان ندارد. باید اهل قبرستان متوجه بشوند تا اینکه شخص زائر شود و الا به او زائر گفته نمی شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امروز مهمان شهدای عزیز و بزرگوار هستیم. طبق این دو روایت، « لَقَدْ کانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ»؛ طبق این دو روایت شهدا، صدای ما را شنیدند و حضور ما را درک کردند. امروز استکبار جهانی در مقابله با راهی است که پیامبر اسلام آن را آغاز کردند و امروز هم آن را ندا می دهند. ندای قرآن کریم نیز همین است. امروز استکبار جهانی در مقابل راه همین شهداست. اعْمَلُوا فَسَیَرَی اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ. امروز پیامبر اسلام از ما چه می خواهد؟ امروز دشمنان ما به جنگ با اصل اسلام آمده اند. برای دشمنان شیعه و سنی اصلاً اهمیت ندارد. سرپنجه های خبیث استکبار می شود داعش که نه به شیعه رحم می کند و نه به سنی. چهره واقعی امریکا این است.
حجت الاسلام جمالی افزود: مسلمان واقعی آن کسی است که در مکتب حضرت امام(ره) درس خوانده باشد. شهید حاج قاسم سلیمانی، آیا ایشان تبعیضی قائل بود؟ می گفت: این ها شیعه هستند برویم نجاتشان بدهیم و این ها سنی هستند رهایشان کنیم؟ هیچ جایی شما این ر ا نمی بینید. هیچ جایی نمی بینیم که حاج قاسم سلیمانی گفته باشد: این شهر و روستا سنی هستند و یا اینجا در حلب سوریه، در فلسطین، در لبنان و یا عراق است. چشم بسته می رفتند. این شعار و ندای پیامبر است. امروز که صدای نحس رئیس جمهور فرانسه به توهین و اهانت به پیامبر اسلام باز می شود یعنی امروز احساس خطر کردند و ترسیده اند. امروز صدا و ندای شما، ندای قرآن و این که ما امت محمد هستیم کنار گوششان می شنوند. معلوم است احساس خطر می کنند. امروز دیگر پرده ها را کنار زده اند. یک روز می گفتند ما با سنی هستیم با شیعه نیستیم، یا با شیعه هستیم با سنی نیستیم. دیدند فایده ندارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطر نشان کرد: امروز به سنگر اصلی و به مقام شامخ پیامبر حمله کردند. اگر شیعه و سنی قبله واحد، قرآن واحد و خدای واحد نداشتند، همین که قلوب شیعه و سنی محب پیامبر اسلام است برای وحدت کافی بود. قلب شیعه و سنی برای محبت پیامبر می تپد. برای وحدت و یکدلی همین کافی است. آن ها از این ترسیده اند. آن ها می دانند اسلام راستین یعنی اسلام شهید مهدوی، شهید رئیسعلی دلواری، شهید حاج قسم سلیمانی و بیش از ده هزار شهید اهل سنت. آن ها به اسم آزادی توهین به مقدس ترین شخص عالم می کنند. وقتی رئیس جمهور ترکیه او را ابله می نامد که در واقع همین طور است بلافاصله سفیر را احضار می کند. عجب! اینجا دیگر آزادی نیست.
وی در ادامه به پیام مقام معظم رهبری به جوانان فرانسه اشاره کرد و افزود: مقام معظم ربهری در نامه ای که به جوانان فرانسه نوشتند سؤالی را مطرح کردند. سؤال این است: چرا در فرانسه که به قول خودشان مهد آزادی است کسی در مورد هولوکاست نمی تواند حرف بزند. مگر نه آزادی است؟ کسی جرأت می کند در مورد هولوکاست حرف بزند؟ هیچ کسی این جرأت را ندارد؛ پس آزادی دروغ است. آزادی ای که رئیس جمهور فرانسه دارد می گوید، دروغ محض است. این ها به هر اسم و عنوان به دنبال اهداف خودشان هستند. آزادی راستین و واقعی، آزادی ای است که پیامبر اسلام آن را ندا می دهد. آزادی واقعی این است که پیامبر اسلام حتی در مکه با این همه ظلمی که نسبت به پیامبر و اصحاب پیامبر روا داشتند، عفو عمومی اعلام می کند. حتی وقتی عکرمه بن ابی جهل، مسلمانان او را به نام پدرش می خوانند، پیامبر می فرماید: «نام پدرش را نیاورید. کرامت انسانی است کرامتش را حفظ کنید». پیامبر قاتل حمزه را می بخشد. این پیامبر آزادی، حریت، کرامت و یکدلی است. به فضل الهی شاهد اضمحلال و نابودی استکبار جهانی به سردمداری امریکا و رژیم کودک کش و غاصب خواهیم بود.

فهرست