به مناسبت هفته وحدت؛
مراسم عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام و جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) در جزیره شیف برگزار شد
مسؤلین و اهالی جزیره شیف با اهدای شاخه گل و عطرافشانی قبور شهدای گمنام، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند و به مقام شامخ ایشان ادای احترام نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، مراسم عطرافشانی قبور مطهر شهدای گمنام و جشن میلاد پیامبر اعظم(ص) در محل گلزار شهدای گمنام جزیره شیف برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین جمالی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: روایتی که در کتاب های معتبر نزد اهل سنت توسط همسر پیامبر، عایشه به نقل از عطاءبن یسار آمده است: إنّها قالت: کان رسول الله، کلّما کان لیلتها من رسول الله، یخرج من آخر اللیل إلی البقیع فیقول: السلام علیکم دار قوم مؤمنین، و آتاکم ما توعدون غداً مؤجّلون، و أنّا إن شاء الله بکم لاحقون، اللهمّ اغفر لأهل بقیع الغرقد. این روایت نقل آمدن پیامبر اسلام به قبرستان بقیع است. عایشه نقل می‌کند: در آخر شب، پیغمبر به سمت بقیع رفتند و خطاب به اهل قبرستان این گونه فرمودند: «السلام علیکم دار قوم مؤمنین»؛ یعنی سلام بر شما ای قوم مؤمنین. آنچه که به شما وعده داده شده بود به شما رسید. و ما هم انشاءالله به شما ملحق خواهیم شد. و در آخر هم خطاب به اهل قبرستان فرمودند: «اللهمّ اغفر لأهل بقیع الغرقد»؛ عرضه داشتند: خدایا! اهل این قبرستان را مورد غفران و رحمت خود قرار بده.
وی ادامه داد: درروایت دیگری پیغمبر اسلام می فرماید: «مَنْ‏ زَارَ قَبْرَ أَبَوَیْهِ‏ أَوْ أَحَدِهِمَا فِی کُلِّ جُمُعَهٍ غُفِرَ لَهُ وَ کُتِبَ بَرّا»؛ مناوی دو استفاده از روایت کرده است. در استفاده اول، ایشان می گوید: پیامبر فرمود: مَنْ‏ زَارَ قَبْرَ أَبَوَیْهِ. این نشان می دهد که اهل قبرستان صدای پیامبر را می شنیدند و آن را اجابت می کردند. و الا، السّلام به کار نمی برد. در استفاده دوم: «من زار قبر ابویه»؛ ایشان می فرماید: زائر بدون درک مزور اصلاً امکان ندارد. باید اهل قبرستان متوجه بشوند تا اینکه شخص زائر شود و الا به او زائر گفته نمی شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امروز مهمان شهدای عزیز و بزرگوار هستیم. طبق این دو روایت، « لَقَدْ کانَ لَکُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَهٌ حَسَنَهٌ»؛ طبق این دو روایت شهدا، صدای ما را شنیدند و حضور ما را درک کردند. مسلمان واقعی آن کسی است که در مکتب حضرت امام(ره) درس خوانده باشد. شهید حاج قاسم سلیمانی هیچ گاه نمی گفت: این شهر و روستا سنی هستند و یا اینجا در حلب سوریه، در فلسطین، در لبنان و یا عراق است. چشم بسته می رفتند. این شعار و ندای پیامبر است.
سیدحسن حسینی امام جمعه جزیره شیف بیان کرد: قبل از بعثت رسول الله جهان در ظلم و ستم و بت پرستی به سر می برد. کُشت و کشتار و جنگ های طولانی بین قبایل صورت می گرفت. با بعثت رسول الله دشمنی مبدل به دوستی و رفاقت گردید.
وی در ادامه به اهانت روزنامه فرانسوی اشاره کرد و افزود: یکی از روزنامه های فرانسه به پیامبر نبی اسلام توهین کرد. و رئیس جمهور خبیث و منحوس فرانسه آن توهین را به عنوان آزادی بیان کرد.
امام جمعه جزیره شیف ادامه داد: امروز می بایست جهان اسلام با هم متحد و منسجم شود. سران کشورهای اسلامی، تحرک خبیث و توهین آمیز فرانسه را محکوم نمایند. علمای اسلام، کالاهای فرانسه را تحریم کنند.
سیدحسن حسینی به هفته وحدت و وجود مبارک پیامبر اشاره کرد و گفت: وجود مبارک رسول الله، رمز وحدت است. چون پیامبر همه مسلمین، چه شیعه و چه سنی است. مسلمین که دارای پیامبری واحد، کتابی واحد، قبله ای واحد هستند هیچ گونه اختلافی با هم ندارند. بنا به فرمایش مقام معظم رهبری حفظه الله، اختلاف و تفرقه چیزی است که دشمنان اسلام را خوشحال می کند.
در این مراسم، گروه تواشیح سبحان به اجرای اشعاری در مدح و ثنای پیامبر پرداخت. همچنین آقای بهرامی، مداح اهل بیت به مرثیه خوانی پرداخت.
در ادامه، حضار با سردادن شعارهایی همچون «لبیک یا محمد – ما عاشق محمدیم، پیرو دین احمدیم – ما امت محمدیم، پیرو خط رهبریم – مرگ بر فرانسه – مرگ بر مکرون – مرگ بر امریکا – مرگ بر اسرائیل – یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا» انزجار خود را نسبت به هتاکان به ساحت مقدس پیامبر اسلام اعلام نمودن.
در پایان، حضار با عطرافشانی قبور سه شهید گمنام مدفون در این جزیره و اهدای شاخه گل، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

فهرست