شناسه خبر: 1867

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1867

به مناسبت هفته وحدت؛
دیدار حجت الاسلام والمسلمین یمینی با خانواده شهید کمالی
خانواده شهدا ولی نعمت و صاحب خانه این مملکت هستند. مملکت، مال کسانی است که هزینه دادند؛ خصوصاً کسانی که هزینه جانی و عزیزترین کسان خود را برای دفاع از اسلام دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین یمینی با خانواده شهید کمالی دیدار و گفتگو کرد.
این دیدار که به مناسبت هفته وحدت صورت گرفت، حجت الاسلام یمینی بیان کرد: اگر به بیماری ها معنوی نگاه کنیم، هر کاری که انجام می گیرد باید در مسیر توحید و بندگی خداوند از آن استفاده شود. اگر مشکلی پیدا کردیم، دعا و استفغار کنیم. نبی مکرم اسلام(ص) روزی به اصحاب فرمود: می خواهید شما را از درد و دوایتان خبر دهم؟ اصحاب فرموند: بله. پیامبر فرمود: درد شما گناه و دوای آن استفغار است. چند روز گذشته نیز مقام معظم رهبری یکی از مواردی که فرمود: تأثیرگذار دین، استغفار است. توسل و توبه است به سوی خدا بازگشت کند. حضرت ابراهیم به خدا عرض می کند: هر وقت مریض شدم تو مرا شفا بده. شفا و درمان از طرف خداست. شفا بالاتر از درمان است. یعنی خدا بدون واسطه چیزی را از بین می برد. خدا می فرماید: ما افرد را به سختی ها و گرفتاری ها می گیریم تا مردم تضرع کنند. الان همه دنیا گرفتار هستند. امریکا و اروپا بیش از ما کشته می دهند. امیدواریم خداوند این شر را از سر همه بشریت بالاخص مسلمانان دور کند.
وی گفت: از خدا می خواهیم شر و گرفتاری دامن کفار را بگیرد و مسلمانان نجات پیدا کنند. چون ظالمان هستند که بشر را اذیت می کنند و اخلاق را رعایت نمی کنند. گاهی کشوری جنگی به پا می کند. تصاویر یمن را می بینیم دل آدمی به درد می آید. چه کسی این کار را می کند؟ غیر از امریکا، اسرائیل و دشمنان اسلام. دو مسلمان را با یکدیگر درگیر می کنند و کفار سود می برند. اسلحه خود را می فروشند و بلاد اسلامی را نابود می کنند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر افزود: صدام جنگ را به ما تحمیل کرد. جوانان ما را کشت و خانه هایمان را ویران ساخت. فقط به ما آسیب رساند و کفار سوء استفاده کردند. ایران و عراق امکاناتشان از بین رفت.
حجت الاسلام یمینی خاطر نشان کرد: از پدر و مادر شهدا و کسانی که برای انقلاب و اسلام زحمت کشیدند و هزینه کردند یادی کنیم. عزیزترینِ عزیزان خود را به خاطر خدا داده اند. این ها واجب الاحترام هستند. خانواده شهدا ولی نعمت و صاحب خانه این مملکت هستند. مملکت، مال کسانی است که هزینه دادند؛ خصوصاً کسانی که هزینه جانی و عزیزترین کسان خود را برای دفاع از اسلام دادند. این برای خانواده شهدا و کسانی که فداکاری کردند افتخار است. کسانی که رزمنده بودند و در زمان جنگ به جبهه رفتند و در جنگ کار کردند، یک عده شهید شدند. یک عده وظیفه شان را در راه خدا انجام دادند. یک عده نیز انتظار شهادت و فداکاری در راه خدا را می کشند.

فهرست