شیخ مصطفی شادمان؛
وحدت جهان اسلام و دولت های اسلامی در محکومیت اهانت به ساحت پیامبر اسلام ستودنی است
اگر این وحدت تداوم داشته باشد و رو به فزونی گیرد برای مسلمانان در دنیا روحیه‌بخش خواهد بود شیخ مصطفی شادمان تفرقه را سم مهلک دنیای اسلام دانست که باید با وحدت و یکپارچگی آن را خنثی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ مصطفی شادمان در نشست نقش علمای اسلام در تعمیق وحدت اسلامی و مبارزه با زیاده خواهی های استکبار جهانی و خیانت به آرمان قدس شریف، گفت: تأثیرات وحدت اسلامی در مقابله با تهاجم و شبیخونی که از لحاظ فرهنگی، دشمنان قسم خورده بر امت اسلامی روا می دارند بر کسی پوشیده نیست. جهان امروز با این وسعت جغرافیایی و طول و عرض شرق و غربش تبدیل به یک دهکده کوچک شده است. کشورهای اسلامی نیز یکی از محله‌های این دهکده هستند. در یک دهکده انتقال اخبار و اطلاعات به مراتب سریع تر و دقیق تر صورت می گیرد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی موج مسلمان شدن در جهان به سرعت پیشرفت کرد و فراگیر شد. همین امر باعث شد دو قطب شرق و غرب در موضع انفعال قرار گیرند. سال هاست شاهد آن هستیم، هر سال کشوری کاریکاتوری ترسیم می‌کند و بر علیه مسلمانان و اسلام می خواهند ضربه وارد کنند. اینجاست که وظیفه علما و اندیشمندان می‌طلبد چگونه مردم را در مقابل توهین‌ها و اهانت‌هایی که به ساحت مقدسات اسلام و پیامبرش روا می دارند روشنگری ایجاد کنند.
وی ادامه داد: وحدت و همگرایی در میان پیروان مذاهب اسلامی از بدو انقلاب توسط رهبر فقیدمان رضوان الله تعالی علیه ایجاد شد و تأکید مقام معظم رهبری هم همیشه این است که برادران شیعه و سنی همه باید دلسوز اسلام باشند. اگر تاریخچه‌ای از مصیبت‌ها، اهانت ها و سختی هایی که بر امت اسلامی به وجود آمده را مرور کنیم می‌بینیم که از بدو رسالت رسول اکرم این اهانت ها، اذیت ها و بدگویی ها وجود داشته است و مسئله تازه و جدیدی نیست. ضعف و تفرق در زمان‌های قبل به مراتب بیشتر از امروز بوده است. اگر از یک طرف تسلط قوم مغول را بر علیه جهان اسلام در تاریخ نگاه بیندازید، چگونه ممالک اسلامی، کتابخانه ها و بلاد اسلامی را بر باد فنا دادند و از طرفی دیگر، تاریخ اندلس و جنگ های صلیبی که به وجود آمد همه اینها بحث شان بر سر این بود که خیمه هایشان را بر بلاد اسلامی بگسترانند. به این امید که مسلمانان را از دین و منهج شان باز دارند. اما دیدیم که نیم قرن از تسلط مغول نگذشت که گروه گروه و فوج فوج همین مغولی ها مسلمان شدند. جهاد کردند و برای نصرت اسلام تلاش کردند.
مدیر مدرسه شهر سیراف گفت: شاید جمله مناسبی نباشد اما امروز از جهتی کار جناب مکرون خوب بوده است. به این دلیل که باعث شد دولت های اسلامی و مسلمانان حتی خیلی اوقات بر سر یک موضوع متفق هم نمی‌شدند امروز یک روح واحد در قالب‌های مختلف شوند و ندای اتحاد سر دهند. خیلی‌ از کسانی که فکر می‌کردند دیگر مسلمانان با هم اتحادی ندارند و تکه و پاره شده اند و همین تفکر آن ها توطئه هایی بر علیه اسلام به وجود آورد، خوشبختانه، دیدند هرگونه اهانتی که به ساحت اسلام می شود از آن طرف باعث ایجاد وحدت و همدلی در بین مسلمانان می گردد. همچنین اهانت مکرون خبیث باعث شد حب اسلام و رسول اسلام در دل همه به خصوص در دل فرزندان ما به وجود بیاید. فرزندان ما می بینند که چگونه امروزه مسلمانان غیرتی شده اند و همه گوشی ها، رسانه ها و برنامه ها بحث حب رسول خدا را دارند.
شیخ مصطفی شادمان در پایان گفت: این اهانت باعث شد مسلمانانی که در غرب و در کشور آلمان در اقلیت زندگی می کنند به خصوص دختران مسلمانی که در فرانسه از رفتن به مدارس به خاطر حجابشان منع می‌شدند و یا مسلمانانی که در دیگرکشورهای غرب زندگی می کردند و مورد آزار و اذیت واقع می‌شدند اکنون با این اتحاد و همدلی که بین مسلمانان به وجود آمده است روحیه بگیرند.

فهرست