شیخ حمزه کردی؛
اولین آرمانی که امام به آن توصیه کرد قدس و فلسطین بود/جمهوری اسلامی از آرمان های خود عقب نشینی نمی کند
پیامبر می فرماید: «علما، جانشینان و میراث داران پیامبران هستند». پیامبر بهترین الگو در اخلاق، مهربانی و گذشت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حمزه کردی در نشست نقش علمای اسلام در تعمیق وحدت اسلامی و مبارزه با زیاده خواهی های استکبار جهانی و خیانت به آرمان قدس شریف، گفت: زمانی که انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام رضوان الله تعالی علیه پیروز شد دو قول در تاریخ اسلام، ۱۲ ربیع الاول میلاد آن حضرت و ۱۷ربیع الاول به روایت دیگر، می توانست منبع اختلاف باشد. ولی حضرت امام رحمه الله علیه با آن دید وسیع و رهبری و دلسوزی که نسبت به اسلام و مسلمانان داشت فرمودند بین این دو از دوازدهم تا هفدهم، هفته وحدت است و هر دو قول را صحیح دانست. امام(ره) به امت مسلمان متذکر شد: مواظب باشید دشمنان از شما استفاده نکنند. امروز اگر در ایران اسلامی وحدت و اتحاد وجود دارد و ایران برای جهان اسلام الگو است به خاطر دستورات و رهبری حضرت امام و خلف صالح ایشان حضرت امام خامنه ای حفظه الله است.
وی ادامه داد: استان بوشهر، استانی هست که به لحاظ رفت و آمدها، معادن و سرمایه هایی که در استان است، دشمنان سعی می‌کنند آن را عامل اختلاف قرار دهند و رسانه‌های بیگانه به دنبال ایجاد اختلاف هستند. الحمدالله با حضور علمای شیعه و سنی، در کنار یکدیگر در همه مناسبت های ملی و مذهبی تلاش کردند تا وحدت را برقرار کنند.
امام جمعه جزیره شمالی خاطر نشان کرد: پیامبر می فرماید: «علما، جانشینان و میراث داران پیامبران هستند». میراثی که بعد از پیامبر از لحاظ درهم و دینار باقی نمانده است. آنچه هست علم و تقوا است. خداوند می فرماید: «لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه»؛ پیامبر بهترین الگو در اخلاق، مهربانی و گذشت است. ایشان نسبت به مردم مکه وقتی که مکه را فتح کردند، شبی که مسلمانان در کنار مکه مکرمه بودند بعضی از مسلمانان و بسیاری از کفار گفتند: فردا روز انتقام است. روز سختی برای مردم مکه خواهد بود. ولی حضرت، آن روز را روز آزادی، مهربانی و گذشت نامیدند. هیچ وقت برای آن همه شکنجه و سختی که مردم مکه بر آن حضرت، خانواده صحابه و اهل بیت آن حضرت روا داشتند، انتقام نگرفتند. همین رحمت و مهربانی باعث شد افرادی که باقی مانده بودند، مسلمان شدند.

اولین آرمانی که امام به آن توصیه کرد قدس و فلسطین بود
شیخ حمزه کردی افزود: امروز در شرایط کنونی، بگوییم چهل سال قبل، هفته وحدت نامگذاری شده است و هر سال مراسماتی برگزار می شود کافی است. ولی می بینیم هر اندازه جلو می رویم نیاز به وحدت، بیشتر احساس شده است. وقتی امسال را با سال قبل مقایسه می کنیم چه خیانت هایی که به نام اسلام و مسلمانان به آرمان هر مسلمان و قدس شریف که نشد. در این برهه، همان گونه که خداوند، قدس و مسجد الاقصی را قبله اول مسلمانان قرار داد. ۱۶ الی ۱۷ماه مسلمانان به سمت مسجدالاقصی نماز خواندند و اولین آرمانی که امام به آن توصیه کرد قدس و فلسطین بود. مسلمانان متوجه آن نشدند و هر روز به این آرمان پشت پا زدند. این امر باعث شد امروز رئیس جمهور کشوری با صراحت و گستاخی تمام اعلام ‌کند، قدس که آرمان مسلمانان است، مسلمانان و بعضی از حکام خودفروخته کشورهای اسلامی دارند آن را تحویل دشمنان می دهند، حال نوبت پیامبر است. می خواهند پیامبر را از ما بگیرند. آنان به خود گفتند توهین به پیامبر اسلام جایز است و به نام آزادی اشکالی ندارد.

پیامبر اسلام، مسئله فلسطین، اسلام و اهل بیت آن حضرت خطوط قرمز ما هستند
وی خاطر نشان کرد: رئیس جمهور یک کشور اسلامی، ترکیه، مکرون را فردی ابله خطاب می‌کند. چقدر سر و صدا می کنند که به رئیس جمهور ما توهین شده است. شما می‌گویید آزادی بیان است. شما فردی هستی که معلوم نیست اصل و نسبش کجاست؟ زندگی شما بر چه اساس و اصولی بنا شده است؟ شما به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام، کسی که شیعه و سنی، عرب و عجم، همه عاشق و دلداده او هستند به بهانه آزادی بیان، اهانت می کنید و می گویید مسلمانان باید ساکت باشند، مسلمانان نباید کالاهای فرانسوی را تحریم کنند؛ مسلمان اجازه بدهند هر چه ما گفتیم ایرادی ندارد. نه! ما به همه کشورها و علی الخصوص به رئیس‌جمهور فرانسه و به همه کسانی که در این خیانت دست دارند اعلام می‌کنیم، شاید در بعضی از مسائل فقهی اختلافاتی باشد و آن را کتمان نمی کنیم اما پیامبر اسلام، مسئله فلسطین، اسلام و اهل بیت آن حضرت خطوط قرمز ما هستند. زن و مرد، پیر و جوان، کوچک و بزرگ، شیعه و سنی در کنار هم این اهانت ها را محکوم می‌کنیم.

جمهوری اسلامی از آرمان های خود عقب نشینی نمی کند
امام جمعه جزیره شمالی گفت: می‌طلبد مسلمانان بیش از پیش با هم متحد شده و بیشتر به سوی سنت و سیرت سیدالمرسلین مراجعه کنند. مسلمانان باید به قرآن عظیم الشأن برگردند. مسلمانان نباید آرمان‌های خود را فراموش کنند. مسلمانان در شعب ابیطالب سه سال محاصره بودند. کودکان، زنان مسلمان و بسیاری از مسلمانان آنجا از بین رفتند و شهید شدند. پیامبر از آن تصمیم و اراده ای که برای حفظ اسلام داشت ذره ای کوتاه نیامد. امروز هم نباید کوتاه بیاییم. حتی اگر تمام حکام کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری با رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی برای چند روز سمت و کرسی دنیا معامله ‌کنند، باز هم کشورمان کوتاه نمی آید و این هرگز اتفاق نمی افتد. چرا که کشورمان، شخص عالم و فقیه و شخصی که تقوا دارد و اهل خدا ترسی است و از اولاد رسول الله است، همان گونه که تا الان ایستاده است خواهد ایستاد. بسیاری از تحریم‌ها، مشکلات و گرفتاری ها به مسئله حمایت کشورمان از فلسطین و کشورهای اسلامی برمی گردد.
شیخ کردی بیان کرد: امروز وقتی که به پیامبر اهانت می شود، نمی‌گویند به پیامبر شیعه مذهب یا به پیامبر اهل سنت اهانت شده است. می گویند به محمد رسول الله، پیامبر این امت و به دین مبین اسلام اهانت شده است. همه ما یکی هستیم. خداوند فرمود: «ان هذه امتکم امه واحده»؛ ما یک امت هستیم و یک امت هم انشالله باقی خواهیم ماند.
وی در پایان به ارادت اهل سنت نسبت به اهل بیت پرداخت و گفت: اهل سنت دوستداران اهل بیت آن حضرت هستند. ما بدان معتقد هستیم و شرط پذیرش ایمان ما است. کسی که ذره ای کدورت و کینه نسبت به اهل بیت آن حضرت داشته باشد نه تنها او را سنی نمی دانیم بلکه مسلمان هم نمی‌دانیم. در نمازی که سلام و صلوات بر پیامبر و اهل بیت او نباشد، آن نماز را کامل نمی‌دانیم و ناقص و باطل است. مفتخر به این هستیم که فرزندان خودمان را به اسم اهل بیت رضی الله تعالی عنه می گذاریم.

 

فهرست