حجت الاسلام والمسلمین جمالی؛
تدبر در قرآن راه درست استکبارستیزی و مبارزه با ظلم را به ما می آموزد
دشمن برای ضربه زدن به اسلام همواره به دنبال تفرقه افکنی بین مسلمانان است که با هوشیاری و وحدت بین مذاهب می‌توانیم این حیله را خنثی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین جمالی در نشست نقش علمای اسلام در تعمیق وحدت اسلامی و مبارزه با زیاده خواهی های استکبار جهانی و خیانت به آرمان قدس شریف، بیان کرد: قرآن کریم راه و مسیر استکبارستیزی و ایستادن در مقابل استکبار را به ما نشان داده است. مسلماً برگشت همه وحدت ها به قرآن کریم است. اگر قرآن کریم را کما هو حقه بشناسیم و بشناسانیم، برگشت همه مواردی که دشمن آن ها را به عنوان اختلاف معرفی می کند، منشأ وحدت خواهند شد. قرآن کریم می فرماید: «فَاستَقِم کَما امرت»؛ خطاب به پیامبر اسلام می گوید: همانگونه که امر شده است استقامت کن. «وَمَن تابَ مَعَکَ»؛ و آن هایی که در کنار تو هستند. «فَاستَقِم کَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَکَ وَلا تَطغَوا إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصیرٌ». استقامت پیامبر اسلام و اطرافیان پیامبر اسلام را خطاب می کند.
وی ادامه داد: در آیه بعد نوع استقامت را نشان می دهد. آیه بعد می فرماید: «وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ»؛ ایستادن در مقابل ظالم. اگر جبهه ای به عنوان جبهه ظالم بخواهد رخ نشان دهد قطعاً جبهه اسلامی باید در مقابلش بایستد. امروز ظالمین جهان که در رأس آن آمریکاست را می‌شناسیم. متأسفانه امروز آمریکا که استکبار و استعمار را رهبری می‌کند پشت سر کسانی قرار گرفته است که به نام اسلام، به اسلام ضربه و لطمه می زنند. بزرگ ترین حربه ای که دشمن می تواند به کار ببرد این است که اسلام را به نام اسلام ذبح شرعی کند. یعنی به دست اسلامی دروغینی که ساختند. مسلما ًبه نام کفر نمی‌توانند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به اهانت رئیس جمهوری فرانسه اشاره کرد و افزود: کار ابلهانه ای که رئیس‌جمهور فرانسه به نام آزادی انجام داد و دروغ بود؛ آزادی، آزادی تحریف شده مد‌نظر آن هاست و الا ما هیچ دینی آزادتر از اسلام نداریم. رئیس جمهوری فرانسه موضعی می‌گیرد کهً سبب وحدت مسلمانان می‌شود. شیعه و اهل سنت دست در دست هم در مقابلش می ایستند. اگر دشمن به نام شرک و به نام کفر بخواهد موضعی را اعلام کند یقیناً جبهه اسلام، متحد در کنار هم در مقابل او می ایستند. اما خطر اصلی این است که به نام اسلام به اسلام لطمه بزنند. فرقی نمی‌کند؛ چه کسانی که لندن نشین هستند و از آنجا ندای اختلاف به نام شیعه ولی به دروغ سر می‌دهند و چه کسانی که به عنوان داعش تربیت می شوند و به دروغ خود را منسوب به اسلام می‌دانند. هر دو گروه دو لبه یک قیچی می شوند برای اینکه ریشه اسلام را بخشکانند.
حجت الاسلام جمالی ادامه داد: چقدر توانستیم پیامبر را معرفی کنیم؟ پیامبری که قرآن کریم او را «رحمت للعالمین» معرفی می‌کند. جنبه رحمت بودن پیامبر را چقدر توانستیم مطرح کنیم؟ مرزهای امروز، مرزهای فکر و قلب است. امروز جنگ بر سر خاک نیست. وقتی فکر یک کشور و مملکت را، مردم و قلوبشان را تصرف کنند مثل آن است که خاک آن کشور را تصرف کرده اند. چرا پیامبر اسلام را آنگونه که هست معرفی نکنیم؟ دین اسلام را آنگونه که هست معرفی کنیم. متأسفانه شیعه و اهل سنت در این زمینه کم کاری کرده ایم. مسلماً وقتی این خلأ ایجاد شود، دیگران پیامبر اسلام را به گونه ای که دشمنان معرفی می کنند، می شناسند.
وی در پایان گفت: چهره واقعی رژیم کودک کش را باید به مردم بشناسانیم. برخی از کشورها به نام اسلام ارتباط می‌گیرند و روابط خود را با رژیم اشغالگر عادی سازی می کنند. وظیفه ماست اسلام را معرفی نماییم. اهداف، برنامه ها و چهره واقعی استکبار جهانی و همچنین چهره واقعی اسلام را به مردم نشان دهیم.

فهرست