شناسه خبر: 1800

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1800

حجت الاسلام والمسلمین یمینی؛
آرایش دشمن در مقابل دین اسلام، یک آرایش جنگی است
مسلمانان باید به این نکته توجه کنند که دشمنان با اصل اسلام مشکل دارند و کاری به شیعه و سنی ندارند و اتحاد و همدلی بین مسلمانان می‌تواند توطئه آن ها را خنثی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین یمینی در نشست نقش علمای اسلام در تعمیق وحدت اسلامی و مبارزه با زیاده خواهی های استکبار جهانی و خیانت به آرمان قدس شریف، گفت: در این نشست هم‌اندیشی در کنار یکدیگر جمع شدیم تا شمه ای از روش، منش و اخلاق پیامبر و همچنین مسائل و مشکلاتی که هم اکنون جهان اسلام درگیر آن است خصوصاً در شرایط و زمانی که دشمنان اسلام، رعایت های عادی دیپلماسی که اگر درگذشته رعایت می کردند، اکنون نمی کنند. آرایش دشمن در مقابل دین اسلام، یک آرایش جنگی است. شمشیر از رو بستن است. متأسفانه، احترامات مرسوم و معمول توسط سیاسیون، استکبار جهانی و ازناب آن ها رعایت نمی شود.
وی در ادامه به اهانت امانوئل مکرون پرداخت و افزود: اهانت و بداخلاقی ای که رئیس‌جمهور کودک منش فرانسه انجام داد، کینه‌توزی خود را نسبت به اسلام و پیامبر اسلام به منصه ظهور رساند، محکوم است. هیچ کدام از مسلمانان و آزادگان جهان این بی ادبی را نمی‌پذیرند. کار ناپسندی انجام دادند. مسلمانان متوجه باشند دشمنان اسلام، با اسلام دشمن اند؛ نه شیعه را قبول دارند و نه اهل سنت را. دعوا بر سر اصل اسلام، قرآن و مکتب است. آن ها با کارها، برنامه‌ها و اقداماتی که دارند انجام می هند، می خواهند اسلام را در دنیا منکوب کنند؛ انشاءالله نخواهند توانست.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت به وحدت، همدلی و برادری میان برادران مسلمان اشاره کرد و گفت: با آگاهی که بین علمای اسلام وجود دارد توطئه‌های دشمنان نقش بر آب خواهد شد. و روز به روز بر عزت، عظمت و پیشرفت اسلام و مسلمانان افزوده می‌شود. اتفاقاً این اهانتی که انجام دادند نشان از دستپاچگی و ترس آنان از اتحاد بین علمای اسلام و مسلمانان است. می‌بینند اسلام در اروپا با سرعت زایدالوصفی در حال گسترش است. اگر حرکات نامیزان برخی از مسلمان نماها در کشورهای اسلامی اتفاق نمی‌افتاد دیری نمی پایید اسلام قاره اروپا را فرا می گرفت. ولی متأسفانه حرکاتی که به دست دشمنان اسلام برنامه‌ریزی شد و به وسیله پول و اسلحه آن ها و همراهی برخی از مسلمانان و با استفاده از غفلت مسلمانان و جوانان مسلمان، و نفوذ نیروهایی در بین گروه‌های تندرو که از دشمن بودند و قصدشان این بود کارها را به نام مسلمانان تمام کنند باعث شد برنامه و عمل نامیزانی از مسلمانان در جهان بروز کند. ترس و وحشتی که در اروپا و آمریکا و دیگر مناطق ایجاد می‌کنند هدفشان این است مردم را از اسلام و مسلمانان بترسانند، تا مسلمان نشوند. دعوا به همین خاطر است. و الا خود می‌دانند پیامبر اسلام، پیامبر رحمت است؛ خداوند او را رحمت للعالمین معرفی فرموده است.
وی خاطر نشان کرد: خدا به پیامبر دستور می دهد اگر کسی از تو درخواست کرد تا در مورد اسلام تحقیق کند به او فرصت تحقیق بده. اگر نخواست بپذیرد او را به مأمنش برگردان. خداوند نمی‌گوید گردنش را با شمشیر بزن و یا با او برخورد کن، حتی با کفار و مشرک. دین اسلام، دین آزادی است. مسلمانان بر اساس آزادی، دانش، بینش عقل خودشان تصمیم بگیرند و دین را بپذیرند. «لا اکراه فی الدین»؛ خداوند در برنامه و پذیرش دین الزامی قرار نداده است. اسلام شمشیر بالای سر کسی قرار نداده است تا مسلمان شود. فرد آزادانه بررسی و تحقیق ‌کند و اگر مشاهده کرد اسلام دینی است که استقلال و اخلاق در آن است و دارای زندگی، خانواده و تربیت خوب است می‌بیند اسلام برترین دین و آیین است و اسلام می آورد. اگر مسلمانان و علمای اسلام، اسلام و پیامبر را آنطور که هست معرفی کنند قطعاً آزادی‌خواهان جهان در همه دنیا به سمت اسلام تمایل پیدا می‌کنند و تعداد مسلمانان به چندین برابر افزایش می یابد.
حجت الاسلام یمینی در پایان گفت: مسلمانان باید مواظب باشند کارهای تندی که گاهی به دست مسلمانان غافل و گاهی به دست افرادی که وابسته به کفار و دشمنان اسلام هستند انجام می گیرد، همه برای آن است که نگذارند فردی مسلمان شود. و گرنه، اسلامِ آزاد و آباد، همه چیز را برای هدایت بشر دارد و کمبودی ندارد. یعنی اسلام از گهواره تا گور انسان را تأمین می نماید؛ دنیا و آخرت را تأمین می‌کند و هر چیزی که انسان و بشر به آن نیاز دارند را بیان نموده است. به این دلیل که اسلام دین فطری است؛ دین اسلام، دین حنیف و مطابق با فطرت انسان است. انسان ها وقتی به آیین اسلام مراجعه می‌کنند و به احکام قرآن، اسلام و فرامین الهی نگاه می‌کنند، متوجه می شوند، همانی است که می‌خواهند. به همین خاطر متمایل به اسلام می شوند.

فهرست