شناسه خبر: 1771

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1771

شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب(ع) روستای بنود؛
اهانت به پیامبر(ص) نشانه سقوط مدعیان تمدن است
به دنبال اهانت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر(ص)، و حمایت گستاخانه امانوئل مکرون از اهانت کنندگان، شیخ اسماعیل خمیسی امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب(ع) روستای بنود، طی پیامی این حرکت شنیع را محکوم نمود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، در پی اهانت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و حمایت بی شرمانه و گستاخانه امانوئل مکرون نخست وزیر این کشور از هتاکان، شیخ اسماعیل خمیسی امام جمعت مسجد علی بن ابیطالب(ع) روستای بنود، طی صدور پیامی این حرکت شنیع را محکوم نمود.
متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَهً لِلْعَالَمِینَ
اسلام دین رحمت و پیامبر اسلام، حضرت ختمی مرتب محمد مصطفی صلی الله علیه و آله نماد رحمت و عطوفت در برابر مردم است. چه بسیار نمونه های لطف و مهربانی ایشان نسبت به عموم مردم در تاریخ ذکر شده است. پیروان پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و رهروان راستین اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله همواره با الگوگیری از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله رحمت و برادری را برای همه انسان های عالم به ارمغان آورده اند.
این کلام شاگرد بزرگ و وصی محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، یعنی امیرالمومنین علیه السلام است که درباره انسان ها به کارگزار خود می فرماید: دل خود را آکنده از مهر و محبّت و لطف نسبت به مردم گردان و مبادا برای آنان چون جانور درنده‌ای باشی که خوردنشان را غنیمت دانی؛ زیرا که مردم دو دسته‌اند: یا برادر دینی تو هستند و یا هم نوع تو در خلقت.
اهانت به پیامبر نشانه سقوط مدعیان تمدن است. محکومیت اهانت به قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) از طرف رئیس جمهور فرانسه، توهین‌های سخیف و مکرر مجله موهن «شارلی ابدو» در فرانسه و سوزاندن مصحف نورانی ‫قرآن کریم در سوئد، نمونه‌هایی از جاهلیت مدرن و انحطاط فکری و اخلاقی عصر حاضر است. اعتقاد راستین مسلمانان در این است که اهانت به یکی از انبیای الهی، مانند اهانت به تمام پیامبران و بی حرمتی به قرآن کریم، بی حرمتی به تمامی کتب پیامبران الهی است.
بنده ضمن ابراز انزجار از این اقدام جاهلانه و بی‌منطق و محکوم نمودن آن، از آزادی خواهان و پیروان ادیان الهی و همه انسان های بصیر جهان خصوصاً نخبگان و دانشگاهیان جهان انتظار دارم تا با محکومیت این اقدامات سخیفانه در پوشش آزادی بیان، با روشن گری و آگاهی بخشی، اقدامات مقتضی در جلوگیری از تکرار این اقدامات شنیع را انجام دهند.
همچنین از مجامع حقوقی و قانونی خصوصاً وزارت محترم امور خارجه انتظار می‌رود، طبق قوانین بین‌المللی با این اقدامات موهن قاطعانه برخورد کنند.

والعاقبه للمتقین
اسماعیل خمیسی
امام جماعت مسجد علی بن ابیطالب بنود

فهرست