شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت شهر چاه مبارک؛
اهانت به ادیان و پیامبران به بهانه آزادی بیان، نفرت و نفاق را بیشتر می‌کند
به دنبال اهانت روزنامه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر رحمت(ص)، و حمایت همه جانبه امانوئل مکرون به بهانه آزادی بیان، شیخ حسن جاسمی با صدور پیامی این اقدام شنیع و هتاکانه مسؤلان فرانسوی را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، شیخ حسن جاسمی امام جمعه موقت شهر چا ه مبارک در پی محکومیت اهانت روزنامه شارلی ابدو و حمایت نخست وزیر فرانسه از اهانت کنندگان، پیامی بدین شرح صادر نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم
گناه بزرگ و به دور از انسانیت و دموکراسی یک نشریّه‌ی فرانسوی در اهانت به چهر‌ه‌ی نورانی و مقدس حضرت رسول اعظم(صلّی الله علیه و آله) و حمایت سران فرانسه از این عمل قبیح، بار دیگر عناد و کینه‌ی شرارت‌بار دستگاه‌های سیاسی و فرهنگی دنیای غرب با اسلام و جامعه‌ی مسلمانان را آشکار ساخت. اهانت به همه ادیان و تمامی پیامبران نه‌تن‌ها مشمول آزادی بیان و عقیده نمی‌شود بلکه فرهنگ نفرت و دودستگی و نفاق در بین ابناء بشر را بیشتر می‌کند. و رسول خدا محمد(ص) رحمهً للعالمین بوده و برای همین منظور مبعوث شده‌اند و بار‌ها سفارش به هم‌زیستی، مسامحه و احترام به طرف مقابل کرده‌اند.
لهذا جامعه اهل سنت جنوب استان بوشهر اظهارات رسمی و غیررسمی در فرانسه علیه مقدسات مسلمانان و توهین به پیامبر(ص) را تحت هر بهانه و توجیهی محکوم می کند.

حسن جاسمی
امام جمعه موقت شهر چا ه مبارک

فهرست