نشست هماهنگی پوشش رسانه ای برنامه های هفته وحدت و استکبارستیزی برگزار شد
نشست هماهنگی پوشش رسانه ای برنامه های هفته وحدت و هفته استکبارستیزی با حضور رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مدیرکل صداوسیمای مرکز بوشهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست هماهنگی پوشش رسانه ای برنامه های هفته وحدت و هفته استکبارستیزی در صداوسیمای مرکز بوشهر برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین جمالی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان کرد: شیخ مفید می فرماید: دوران امامت امام حسن عسکری(ع) یکی از سخت ترین ایام امامت همه معصومین بوده است. به خاطر شدت هجمه هایی که به سمت امام حسن عسکری(ع) می آمده است. عمده این هجمه ها به این دلیل بوده که بعد از امام حسن عسکری(ع) طبق روایات نبوی، امام زمان می آید و قیام جهانی امام زمان بود. لذا حضرت خوشان می فرمایند: هیچ امامی مثل من مورد شک و تردید قرار نگرفت. این ها به جهت قیام جهانی و حکومت عدل مهدوی و در هم شکستن مستکبرین جهان بود. قطعاً مستکبرین نمی خواهند تضعیف شوند. آنان وجود خود را در کم رنگ شدن حکومت مهدوی می دانند.
وی گفت: در شرایط خودمان نیز وضعیت به همین شکل است. چون ما دایره دار تمدن اسلامی و ظهور امام زمان و حکومت عدل مهدوی هستیم همان شبهات، سختی ها و هجمه هایی که آن زمان بوده بر علیه ما هم هست. نمی توانیم انتظار داشته باشیم این هجمه ها کم شود. نمی توانیم استکبارستیزی را کم رنگ کنیم. تا زمانی که عَلَم انتظار بر دوشمان است استکبارستیزی نیز خواهد بود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ادامه داد: هفته وحدت و هم زمانی آن با هفته منتهی به روز استکبارستیزی است. در روز ۱۳ آبان سه مناسبت قرار دارد. تبعید امام خمینی(ره)، روز دانش آموز و تسخیر لانه جاسوسی و روز استکبارستیزی. همه این ها دست به دست هم داد و یک محور وحدت دیگری اضافه نمود. وحدت اسلامی و آن هم استکبارستیزی است.
حجت الاسلام جمالی در پاین به بیان برنامه های هفته استکبارستیزی پرداخت و گفت: در این روز، برنامه های مختلفی برنامه ریزی شده است. برخی برنامه ها همه ساله برگزار می شود. ۳۲ برنامه از نهادها و مجموعه های مختلف در بحث استکبارستیزی برای ما ارسال شده است. غبارروبی قبور شهدای گمنام در جزیره شیف، غبارروبی گلزار شهدا توسط دانش آموزان، مراسم نورافشانی همراه با اجرای کاروان سرود و شادی، طراحی پوستر و مسابقه نقاشی، نشست کتابخوانی مجازی و وبینار استکبارستیزی، بازدید از منزل شهید رئیسعلی دلواری، تجمع و زنجیره انسانی، زنگ استکبارستیزی از برنامه های در نظر گرفته شده در هفته استکبارستیزی است.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر گفت: انتظار فرج از بارزترین کارهایی است که یک مسلمان می تواند انجام دهد. از وظایف مؤمنین انتظار فرج داشتن است. بحث انتظار در مادران شهدا و مفقودالاثرها ظهور و بروز بیشتری دارد. آنان سالیان سال، تا زنده بودند هر شب منتظر ماندند که بچه هایشان برگردند و نگاهشان به درب بود. اگر به این نتیجه برسیم که اینگونه انتظار فرج بکشیم قطعاً ظهور نزدیک تر خواهد شد.
وی ادامه داد: انتظار باید همراه با آمادگی، مبارزه و تلاش باشد. مقام معظم رهبری در سخنانی فرمودند: پیروزی انقلاب اسلامی ظهور را نزدیک تر کرده است. یعنی زمینه ظهور اینگونه محقق می شود که مردم اعلام آمادگی نموده و در صحنه حاضر شوند. آماده کار و تلاش شوند و اقدام کنند.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت در ادامه به بیان برنامه های هفته وحدت پرداخت و گفت: برنامه های هماهنگ شده از ۶ آبان مصادف با ۱۰ ربیع الاول آغاز می شود. نشست نقش علمای اسلام در تعمیق وحدت اسلامی و مبارزه با زیاده خواهی استکبار جهانی و خیانت به آرمان قدس شریف که به پیشنهاد مدیر صداوسیمای استان برنامه ریزی شده است و روحانیون شیعه و اهل سنت در آن حضور پیدا خواهند کرد. روز پنج شنبه، غبارروبی قبور شهدای گمنام جزیره شیف و روستای اخند به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود. در هر برنامه و در هر روز، گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان نیز در نظر گرفته شده است. در همین روز همایش روحانیت اسلام، پیشگامان جهاد و شهادت در دفاع از کیان جامعه اسلامی و حفظ وحدت دینی در مسجد جامع بوشهر برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام یمینی در ادامه اعلام برنامه ها افزود: روز شنبه، افتتاح مسجدالنبی(ص) روستای پرک و نقش اساتید و نخبگان علمی و فرهنگی اهل سنت در انسجام و وحدت امت اسلامی در مقابله با خیانت به آرمان قدس شریف در شهرستان کنگان برگزار می گردد. روز یکشنبه، کارگاه بانوان فرهیخته تقریبی، نقش آفرینان عرصه وحدت، همدلی و مواسات اسلامی نیز در شهر کنگان برگزار خواهد شد.
وی در پایان گفت: در این ایام، سرکشی و دیدار با خانواده شهدای اهل سنت شهرستان های کنگان و عسلویه صورت خواهد گرفت. تمامی این برنامه ها به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

 

فهرست