شناسه خبر: 1659

لینک کوتاه صفحه

https://boushehr.dmsonnat.ir/?p=1659

شیخ حسین افروز امام جمعه شهر سیراف؛
هر گونه اهانت به ساحت مقدس پیامبر(ص) شدیداً محکوم است
در پی اهانت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف بیانیه ای صادر نمود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، در پی اهانت امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص)، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت شهر سیراف بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمودند:
بسم الله الرحمن الرحیم
در پی اهانت امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس رسول الله(ص)، این اهانت را به شدت محکوم می نمائیم.
این حرکت بدون تردید یک رفتار تحریک آمیز، تفرقه برانگیز و نفرت ساز و توهینی آشکار به ساحت مقدس پیامبر اخلاق و ارزش های اسلامی و عقاید قریب به دو میلیارد مسلمان در جهان است. مکرون رئیس جمهور فرانسه متکبر و غادر امروز با جرأت دارد به شخصیتی که پیامبر اخلاق، رحمت للعالمین و خاتم الانبیاء است اهانت می کند. چه مسلمانی می تواند ساکت بنشیند و حرکتی نکند و این جسور را محکوم نکند.
البته قلب تمام مسلمانان را جریحه دار کرده است. همه امت اسلام امروز این اهانت ها را شدیداً محکوم می کنند. شایسته است که مسلمانان به خود آیند و از تفرقه و اختلاف دور باشند. با هم متحد شوند تا هیچ ابرقدرتی نتواند جرأت کند به ساحت و شخصیت پیامبر رحمت اهانت کند. اما متأسفانه چندین بار اهانت شد. قصه پر غصه سوزاندن قرآن و اهانت به آخرین پیامبر الهی که رحمت للعالمین است کردند. اما مسلمانان مثل اینکه در خواب غفلت فرو رفته اند و نمی دانند که پیامبر رحمت چقدر عذاب ها، دردها، و تمام سختی ها را تحمل کردند تا اینکه امتش پیروی از خداوند و پیامبرش کنند و بر دشمنان اسلام مسلط باشند. اما امروز دشمنان اسلام و مسلمین با بی حرمتی به مقدسات اسلام روز به روز بیشتر اهانت می کنند. اینگونه اهانت ها، احساسات تمام مسلمانان را در جهان جریحه دار می کند.
اهانت به ساحت مقدس پیامبر مهربانی ها و توهین به همه ارزش های اسلام، این حرکت وقیحانه و زشت را به شدت محکوم می نمائیم.
حسین افروز
امام جمعه اهل سنت شهر سیراف
فهرست