نشست هماهنگی همایش وحدت اسلامی و مقابله با حقوق بشر امریکایی برگزار شد
نشست هماهنگی همایش وحدت اسلامی و مقابله با حقوق بشر امریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری برگزار شد. این همایش روز دوشنبه 12 آبان ماه در سالن همایش های خلیج فارس سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، نشست هماهنگی همایش وحدت اسلامی و مقابله با حقوق بشر آمریکایی برگزار شد.
در این نشست حضور حجت الاسلام والمسلمین یمینی رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد امام جمعه شهر عسلویه و آقای انصاری مسؤل مقابله با حقوق بشر آمریکایی حضور داشتند.
در ابتدا آقای انصاری به ارائه فعالیت های صورت گرفته در سال های گذشته پرداخت و گفت: در سال ۹۴ همکاران ما در حوزه حقوق که در کمیسیون سازمان ملل هم حضور دارند، طرحی مبنی بر جنایات متعدد آمریکا در سطح کشورمان ارائه دادند. جنایات امریکا در دنیا و حتی در کشور امریکا و به خصوص در کشورمان به چند بخش تقسیم می شود.
وی در ادامه به بیان جنایات امریکا طی یک هفته در ایران پرداخت و گفت: جنایات امریکا در ایران طی یک هفته مورد بررسی قرار گرفت. یک نمونه ترور مقام معظم رهبری بود. شاید متسقیماً امریکا دخالت نداشته باشد ولی عوامل امریکا در آن نقش داشتند. این ترور ۶ تیرماه اتفاق افتاد. هفتم تیرماه جنایت دیگری در ساختان قوه قضاییه اتاق افتاد که منجر به شهادت شهید بهشتی و یارانش گردید. جنایت بعد در دوازده تیرماه و حمله به هواپیمای مسافربری ایرباس بر فراز خلیج فارس بود. جنایت دیگر بمباران شیمیایی سردشت بود. جنایات متعدد دیگری که در فاصله زمانی ۶ تیرماه تا ۱۲ تیرماه اتفاق افتاد.
مسؤل حقوق بشر امریکایی افزود: برنامه ای که جنایات امریکا طی یک هفته را پررنگ کند وجود نداشت. مقام معظم رهبری در سال ۹۴ در سخنرانی خود این جنابات را برشمردند. همکاران بنده این هفته را هفته حقوق بشر امریکایی نامگذاری نمودند. سپس دبیرخانه آن راه اندازی شد.
آقای انصاری به ادوار حقوق بشر امریکایی برگزار شده در سطح کشور پرداخت و گفت: اولین برنامه با موضوع حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری، در سال ۹۷ و در مشهد برگزار شد. دومین دوره آن، در دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مجدداً در مشهد برگزار گردید. سومین برنامه، در شیراز و چهارمین آن نیز در کردستان انجام شد. پنحمین همایش، ۱۶ مهرماه سال ۹۸ در شهر بوشهر برگزار گردید. موضوعی که برای هفتمین دوره پیشنهاد داده شده است، وحدت اسلامی و مقابله با حقوق بشر امریکایی است.
وی ادامه داد: جنایات امریکا باید در معرض دید عموم قرار گیرد. حتی جنایاتی که امریکا بر ملت ایران روا داشته باید برای نسل های آینده تبیین و روشن شود. استان بوشهر اولین استانی است که دو بار این برنامه در آن برگزار خواهد شد.
حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد گفت: با برگزاری این برنامه موافق هستیم. یکی از دلایل آن همزمانی با هفته وحدت است و می تواند برنامه شهرستان عسلویه در هفته وحدت باشد. شرایط نیز در اجرای برنامه خللی ایجاد نمی کند. فضای بزرگ و مناسبی برای اجرای این برنامه در نظر گرفته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین یمینی بیان کرد: اصل در برنامه های امسال در هفته وحدت این است که جابه جایی افراد در استان اتفاق نیفتد و یا آن را به حداقل برسانیم. در برنامه حقوق بشر امریکایی، تمامی پروتکل ها رعایت خواهد شد. ماسک توزیع می گردد و مواد ضدعفونی کننده در دسترس شرکت کنندگان قرار داده خواهد شد.
وی ادامه داد: خوب است هر چند وقت یکبار نشست هایی برگزار شود و جامعه اسلامی بیشتر با جنایت هایی که امریکا انجام داده است آشنا شود. همچنین راه های مقابله با آن ها نیز بررسی گردد. این امر سبب می شود امریکا خیالش بابت اینکه برای مبارزه با او نیست و جهان اسلام دست بسته است راحت نباشد. به جز ایران هم کشوری دیگری نیست که بتواند با امریکا مقابله کند. تمام دنیا چشمشان به ایران است.

فهرست