نشست هماهنگی برنامه های شب ۱۲ ربیع الاول در منزل شیخ محمد جمالی
جلسه ای جهت هماهنگی برنامه های هفته وحدت در شب 12 ربیع الاول در منزل شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت شهر کنگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهر، جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت شهرستان کنگان در منزل شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت شهر کنگان برگزار شد.
در این جلسه حجت الاسلام محمودی امام جمعه کنگان، جناب آقای پاک نژاد فرماندار شهرستان کنگان، شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل سنت شهر کنگان، حجت الاسلام شهابی مسؤل دفتر امور اهل سنت شعبه کنگان و جمعی دیگر حضور داشتند.
حجت الاسلام والمسلمین محمودی بیان کرد: پس از تبادل نظر حاضرین در فرمانداری، پیشنهاد برگزار غبارروبی قبور شهدای گمنام در گلزار شهدای اهل سنت شهر کنگان در عصر چهارشنبه داده شد. همچنین پیشنهاد داده شد در صورت تمایل حضرتعالی جهت برگزاری برنامه ای در شب ۱۲ ربیع الاول، این برنامه نیز اجرا گردد. برنامه غبارروبی به عنوان افتتاحیه برنامه های هفته وحدت با حضور عده اندکی در حدود ۲۰ الی ۳۰  و در محوطه باز انجام گردد. در شب ۱۷ ربیع الاول نیز به صورت قطع تصمیمی اتخاذ نشده است و احتمال دارد برنامه ای در فضای باز در گلزاری شهدای گمنام برگزار شود.
شیخ محمد جمالی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، شرایط مناسبی برای برگزاری مراسم نیست. و امسال برنامه ای در شب ۱۲ ربیع الاول در مسجد اهل سنت برگزار نخواهد شد. اما با توجه به اینکه برنامه غبارروبی قبور شهدا در محوطه باز برگزار می گردد و تعداد نیز اندک است مناسب است اجرا شود. و زمان برگزاری آن نیز ۱۶:۳۰ باشد.
آقای پاک نژاد افزود: حضور دو خانواده شهید اهل سنت در این مراسم می تواند زینت بخش محفل باشد و همچنین دو خانواده شهید شیعه نیز در کنار ایشان حضور داشته باشند. وضعیت کنگان در ویروس کرونا از نارنجی خارج شده و به زرد مبدل شده است. مراسم شب ۱۷ ربیع الاول را به دلیل اینکه روز تعطیل است و ساحل در روزهای تعطیل خاموشی زده می شود نمی توان در ساحل برگزار نمود. ولی محل گزار شهدای گمنام می تواند برای اجرای مراسم ۱۷ ربیع الاول مکان مناسبی باشد.
فهرست